aneb Trahit sua quemque voluptas.

Tak tu máme další kapitolu, tentokrát trochu se zpožděním, ale to víte - zkouškový. Moc děkuji fride za opravu, které věnovala svůj čas místo přípravě na zkoušky a přeji jí i všem, na které čekají ještě nějaké zkoušky nebo testy hodně štěstí.
No a opět, kapitola bude na dvě části, protože je prostě příliš dlouhá, než aby se sem vešla celá. :)
Speciální zpráva pro Assez: Assez v půlce týhle kapitoly jsem si udělala tahák na přechodníky, frida si ho při kontrole udělala taky. Ale je možný, že v týhle kapitoly budou ještě blbě :) Ale příště už to bude snad lepší :)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________

Severusi,

už je téměř konec druhého měsíce školy a já se začínám bát. Kde je Petr? Je to jako by ten krysí ksicht, řiťolezec a zrádnej bastard vůbec neexistoval. Sotva kdy ho vidím v něčí společnosti, tím spíš ve společnosti svého otce a ostatních. Připlíží se na hodinu, pak se zase odplíží a jen málokdy přijde k jídlu. Co se stalo, že to „neobyčejné přátelství", o kterém jsem toho tolik slyšel, dopadlo tak špatně? Potřebuju, aby to napravil. Kde sakra je?

18. října 1975

Většinu příštího dne strávil Harry pomáháním Severusovi s úklidem té zkázy, kterou způsobil v jeho pokoji. Většina věcí ležela rozbitá na kusy, rozházená v soustředných kruzích kolem postele, na které chlapci leželi. Severus nikdy nic neřekl, ani jednou Harryho neodsoudil za ztrátu kontroly. Jediná věc, kterou řekl, bylo: „Působivé. Jsi velmi mocný, Jonathone."

Přesto se Harry cítil strašně. Byl na sebe naštvaný, že nad sebou opět ztratil kontrolu, vždyť přece tvrdě pracoval na tom, aby se naučil, jak ovládnout a rozptýlit svou magii, když je rozrušený. Metodicky se probíral sutinami a pomáhal Severusovi najít všechno, co bylo potřeba vyhodit nebo nahradit. Když to konečně dodělali, vzal Harry Severuse do postele a ukázal mu celým svým srdcem, jak moc se za všechno omlouvá.

Harry přišel na lektvary jen o dvě minuty později, ale i to byla záminka pro profesora Sanctora, aby ho zesměšňoval a mučil ho. Některé věci se prostě nikdy nemění, pomyslel si Harry. Naštěstí pro Harryho, profesorovo potrestání bylo dát ho do dvojice s jeho otcem, tedy něco, o co se Harry pokoušel několik týdnů. Pomyslel si, že by měl chodit pozdě častěji.

Harry se povzbudivě usmál na Severuse, vyrazil k otcovu stolu a vklouzl na volnou židli. Profesor Sanctor začal svou přednášku.

„Dnes začneme s lektvarem, jehož uvaření vám zabere měsíc. Během té doby zůstanete ve dvojici s tou samou osobou, aby došlo k zachování soudržnosti v celém procesu vaření," řekl a ďábelsky se na Harryho podíval.

Čím dál tím lepší, pomyslel si Harry. Ve skutečnosti jsem právě tohle chtěl. A máš to, ty bastarde! myslel si a sladce se na svého profesora usmíval. Něco dalšího, co bys mi chtěl naservírovat na stříbrným podnose? pomyslel si pomstychtivě. Pohledem zalétl k Jamesovi, aby viděl jeho pobavený výraz. Zřejmě pochopil tichou bitvu mezi svým novým pracovním partnerem a jejich profesorem.

Třída konečně dostala povolení začít si shromažďovat přísady na první část jejich lektvaru. Když Harry s Jamesem začali odvažovat potřebné přísady a nadepisovat příslušné lahvičky, Harry se rozhodl začít rozhovor neutrálním tématem. Stalo se také něco, o čem věděl, že je klíčem k opravě časové osy.

Odkašlal si a podal svému otci sklenici tlustočervů. Pak nenuceně prohodil: „Neviděl jsem tě včera s Lily Evansovou?" James okamžitě upustil sklenici na stůl, kde se roztříštila a ohodila je oba mrtvými slizkými tvory. Dobře, pomyslel si Harry, tohle asi není dostatečně neutrální.

V tu chvíli u nich byl profesor Sanctor. „Ukliďte ten nepořádek!" zahřměl. „A pak se pusťte do práce. Na konci dnešní hodiny chci vidět nějaký pokrok."

„Ano, profesore," odpověděli oba chlapci.

V přilehlé místnosti si rychle opláchli ruce a snažili si z oblečení co nejlépe vyčistit zbytky červů. Když si Harry všiml, jak James bojuje, aby dostal pryč slizovité zbytky, které mu ulpěly na brýlích, vytrhl mu je z ruky.

„Děláš to úplně špatně," poučil ho. „Potřebuješ nějaký prášek, aby ten sajrajt pohltil, nebo je nikdy nevyčistíš." Zatímco mluvil, ponořil prsty do sklenice s neškodnými drcenými netopýřími křídly. Rozmazal je po obou čočkách a předal je zpět Jamesovi, který si ho podezíravě prohlížel.

„Vypadají hůř, než kdy dřív," obvinil ho.

Harry obrátil oči v sloup. „Zkus je opláchnout, ty génie. Teď budou čistý."

James to udělal a Harry se pro sebe usmál, když se čočky z vody vynořily beze skvrn a perfektně čisté. „Kde ses to naučil?" optal se James. „Nenosíš brýle."

Uh hu, pomyslel si Harry. „Od taťky," řekl jednoduše, protože to byla pravda - svým způsobem. Určitě jsem svého otce právě nenaučil něco, co on pak naučí mě. Merline. Cítil, jak ho začíná bolet hlava.

Než stihli dokončit svůj lektvar, zbytek třídy odešel. Harrymu to nevadilo. Umožnila mu to mluvit s Jamesem, aniž by se okolo poflakovali Sirius s Remusem. Vypadalo to, že Jamesovi to také nevadí. Nějakou dobu pracovali v přátelském mlčení. Nakonec se Harry otočil ke svému otci a vzal mu všechno včetně brku z rukou.

„Tak," řekl. „Co je to s tou Lily?"

James zbledl, ale protože nic nedržel, nemohl způsobit další spoušť. Avšak málem srazil všechny jejich nadepsané lahvičky na zem, jak od Harryho prudce zacouval.

„Pro Merlinovy koule, Jamesi! Co máš sakra za problém?" zařval Harry, hmátl po lahvičkách a zázračně je všechny pochytal, než se zřítily na zem.

„Nic!" Trval na svém James.

„Doopravdy?" odsekl Harry sarkasticky. „Tak proč pokaždý, když zmíním…"

„Přestaň!" varoval ho James a vrazil mu dlaní do hrudi. „Nechci o tom mluvit."

„Už jsi jí někam pozval?" přitlačil Harry.

„Pracuju na tom!" zařval jeho otec, popadl tašku a vyřítil se z místnosti.

„Snaž se víc!" zavolal za ním Harry. Tak, pomyslel si. Aspoň někdy můžu mít poslední slovo.

„Nějaký problém?" zavrčel z chodby známý hlas.

Harry podrážděně vydechl a cpal si knížky a pergameny do tašky. „Víš, Seve," a otočil se k chlapci uvolněně se opírajícímu o dveře učebny, „je zázrak, že jsem se vůbec narodil."

Jediná odpověď, kterou obdržel, bylo vyklenuté obočí.

Harry se přitiskl k Severusovi a prsty se probíral řídkými bublinkami, které zdobily povrch vany. „Bublinky, Seve?" zeptal se s úsměvem v hlase. „Zničíš si pověst." Severus si jenom spokojeně zabručel a hrudí se mu roznesly vibrace až k místům, kde se k němu Harry zády tiskl.

„Nikdo se to nedozví," odpověděl. Zvedl ruce z vody, pohladil jimi Harryho po pažích a pak je znovu ponořil a vydal se prozkoumat Harryho nižší partie.

„Mimochodem, jak jsi získal heslo k této koupelně," zeptal se Harry. „Nejsi prefekt."

„Jen ta představa mi obrací žaludek," odpověděl Severus čtverácky, zatímco Harryho stále pod vodou škádlil.

Harry se vyhrbil do jeho doteku a hlava mu padla na milencovo rameno. „Jestli si to užíváš…" začal.

„Užívám?" přerušil ho Severus a přitulil se mu ke krku.

„Mmmm. Myslel jsem, že jestli si tu koupel užíváš, tak bys měl raději přestat, nebo to budeme muset zkrátit," varoval ho Harry.

Severus si povzdechl a ukončil své laskání, ale jeho ústa zůstala vedle Harryho ucha, rozsévajíce lehké škádlivé polibky na Harryho šíji. „Předpokládám," řekl tvrdě, „že bych tě měl nechat trochu odpočívat. Po lektvarech s Potterem by byl každý napjatý."

Harry se zamračil, když zaslechl náznak nechuti, který zabarvil Severusův hlas při vyslovení otcova jména. „Nevypadá, že by byl tak hrozný," řekl opatrně.

Okamžitě cítil, jak se od něj jeho milenec odtáhl, a přestože Severus nevylezl z vany, Harry tušil, že to chce udělat. V duchu si povzdechl. Nemyslel si, že držet Severuse a Poberty od sebe je nezbytné, ale ty časové osy byly tak ošidné, že si nemohl být jistý. Pravdou je, že je všechny ze srdce miluje a pamatoval si, jak spokojený byl Severus jako dospělý muž, když se s nimi přátelil. Byla to loterie, ale Harry mohl ignorovat potřeby svého srdce jen do určité míry. Již ztratil rodiče. Je to tak špatné, získat něco na oplátku?

Harry sebou mrštil přes vanu, takže ležel na Severusovi, oči v jedné úrovni. „To je tak nenávidíš, Seve?" Nebylo pochyb, o kom Harry mluví. Severus sledoval pohodové interakce mezi Harrym a Jamesem, jak jejich přátelství rostlo. Držel jazyk za zuby jenom proto, že nemohl snést myšlenku, že by o Harryho kvůli své žárlivosti přišel.

„Ano, nenávidím." Jeho hlas byl zřetelně jedovatý. „A kdybys věděl to co já, nenáviděl bys je taky," prohlásil věcně.

„Doopravdy?" zeptal se Harry. „Tak mi to řekni. Dokaž mi, že jsou to špatní lidé."

Severus zaťal pěsti, klouby bílé silou jeho vzteku a frustrace. „Nemůžu," řekl. „Slíbil jsem… že to udržím v tajnosti." Vztekle zavrtěl hlavou, kvůli své neschopnosti vysvětlit to. „Nemůžu ti to říct," řekl nakonec. A tu chvíli se postavil a vylezl z vody. Harry zůstal sám v chladnoucí vodě, zatímco se Severus rychle utřel a natáhl se pro oblečení. Harry to nechtěl jen tak nechat být, ale stejně tak nechtěl, aby to stálo mezi ním a jeho milencem. Vyškrábal se z vany a chytil Severuse, než kolem něj mohl proklouznout ke dveřím.

„Omlouvám se," řekl tiše. „Neuvědomil jsem si, že je to takový problém," lhal. „Je to prostě…" tady se odmlčel, prohrábl si rukou mokré vlasy a marně hledal ručník. „Možná bys mohl připustit, jenom hypoteticky," dodal, když Severus otevřel pusu, aby ho přerušil, „že jsou nějaké věci, které o nich nevíš. Nebo o tom, co se mezi vámi stalo."

Severus beze slova stál, rty stažené do úzké linky. Harry si povzdechl, pustil jeho ruku a podrážděně rozhodil rukama. Znovu se na Severuse obrátil a sledoval ho, jak si zapíná hábit a vyráží ke dveřím. „Je toho tolik, co o tobě nevědí," řekl Harry potichu. „Ale myslí si, že tě mají přečteného."

„To je doklad o jejich inteligenci," odsekl Severus a natáhl se pro kliku. Ale jeho hlas zněl unaveně.

„A jsi lepší?" zeptal se Harry, když Severus vyšel z koupelny. Viděl, jak se druhý chlapec krátce zastavil a znovu vyrazil chodbou pryč.

08.06.2011 20:10:37
yellow
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
VAROVÁNÍ: Povídky na této stránce obsahují sexuální scény nepřístupné osobám mladším 18 let. V případě, že vám je méně než 18 let, opusťte prosím tyto stránky. Stejně učiňte, vadí-li vám párování muž/muž.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one