aneb Trahit sua quemque voluptas.

Komentář k 17. kapitole

Dneska tu pro vás mám ještě jednu věc. Komentář k 17. kapitole Času na změnu. Původně to bylo myšleno jako soukromá konverzace, autora jsem přemluvila, aby mi povolil zveřejnění, protože si myslím, že je to vtipné a trefné.
"rádoby-intelektuál-co-si-myslí-jak-není-vtipnej" děkuji, skvěle jsem se pobavila.
Ještě bych po Assezině komentáři chtěla vyjasnit pár věci, proto tu chci uvést svou odpověď na Assezin komentář, kterou bych chtěla objasnit okolnosti vzniku tohoto článku.

Assez, forma je taková, jaká je, protože to bylo původně určeno pouze mně - tedy člověku, kterého pisatel zná spoustu let. A protože se takhle v 99,9% situací nevyjadřuje, je z toho dobře čitelné rozhořčení (rozrušení). A pouze já se rozhodla, že to zveřejním, protože mi tento názor, který nemá trhat celou povídku, ale má vypichovat právě ten jeden aspekt, přišel hodně zajímavý a navíc se s ním musím ztotožnit. Ano, povídka je velmi kvalitní, líbí se mi, líbí se i onomu komentátorovi, ale tohle je prostě její velká slabina. Harry se v ní prostě chová tak, jak se chová a jak byl znázorněn. To je pravda. A tady je to vypsaný všechno najednou, takže to vypadá jako drtivá kritika. A ano,  je možné kamenovat autora, ale kameny by měly jít na mě, já to zveřejnila.

Takže se doopravdy omlouvám všem, které jsem zveřejněním toho článku pobouřila.9:10

a ještě se autor opovažuje tvrdit o siriusovi, že je vlezlej

9:10

to je vrchol

9:18

„Nemáš k tomu co říct?" zeptal se Sirius vztekle. (..) Proč by ti něco říkal, Siriusi? pomyslel si Harry. Bez přemýšlení jsi ho odsoudil.

9:18

co má bejt tohle? - nebyla právě tohle chvíle pro severuse na to, aby se pokusil něco vysvětlit? no, evidentně ne... myšlení tý autorky (autora) prostě nepochopím

9:21

„Už se k nám nikdy nepřibližuj, ty ďábelský bastarde, je to jasné? K žádnému z nás," zdůraznil a pak se otočil a vyšel z místnosti. - kdo by se mu divil, potom, co tam Sev předvedl? (autor/ka evidentně jo)

9:22

přesně tohle na tý povídce nesnáším úplně nejvíc

9:22

Harry měl tušení, co mu běží hlavou a myslel si, že je pravděpodobně jediný v celé místnosti.

9:23

dělá z harryho tu nejúžasnější postavu, jedinou, která je úplně bez chyby a ví přesně, co má kdy udělat - a všichni ostatní jsou dementní neschopní blbci, co dělají jednu chybu za druhou (ještě že je tam harry potter, aby je všechny odhalil a komentoval)

9:23

grrr

9:23

tak mě to dožralo, že skoro ani nechci pokračovat

9:28

Navíc, uvědomil si, není ani nijak zvlášť všímavý, protože úplně přehlédl Severusovu překvapenou reakci.

9:30

nojo, slavný harry potter, co vidí každýmu až do duše, promluvil. za prvý - jak může vědět, že lucius "přehlédl severusovu překvapenou reakci" a za druhý - proč by luciuse měla kurva zajímat? podle toho, co ze sebe harry vyplodil předtím bych skoro čekala, že překvapen byl severus hlavně kvůli tomu jeho blábolu. v takovým případě by to luciuse nemuselo vůbec zajímat

9:36

„Ne, já ne. Tohle musí být práce nějakého jiného neopatrného jedince."  Jeho výraz se změnil ve výraz predátora a Harry najednou litoval Zmijozela, kterému sebral masku.

9:37

tohle je gól - takže výraz neslaného nemastného imbecilního nevšímavého přitakávače se "změnil ve výraz predátora" a dokonce je to tak vážný, že kvůli tomu harry lituje zmijozela, kterýmu sebral masku... už jsem říkala něco o logice autora?

9:39

„Seve?" zeptal se a nebyl si jistý, kdy přišel o všechnu kontrolu nad situací.

9:39

arogantní sráč

9:43

Bylo toho tolik, co chtěl říct, že když otevřel pusu, nebyl schopný formulovat jedinou inteligentní myšlenku.  -- takže lucius jeho čas vlastně zas až tak nezabíral... Popis: :-D

9:46

Harry nepochyboval, že Sirius popudí jeho otce a ostatní poberty proti jejich novému příteli. Když jeho kmotr chtěl, dokázal si jít za svým. A nebylo pochyb, že dnes jím cloumal vztek. -- ok, takže jim by vlastně nevadilo, že je severus smrtijed (on se to ani nesnažil vyvrátit,+ jeho reakce + pak siriusovi vyhrožoval "nehodou", takže co by si tak sirius mohl jinýho myslet), oni by se s ním (smrtijedem) klidně dál bratříčkovali, on je totiž sirius musí poštvat proti smrtijedovi, jinak by pro ně byl bff

9:46

z týhle kapitoly je mi špatně

9:47

promiň, že to tu tak kritizuju, vím, že tobě se ta povídka líbí, já jen nesnáším způsob, jakým autor uvažuje Popis: :-(Popis: :-D

9:53

„Je mi zima," zašeptal Severus a Harry si uvědomil, že se mu druhý chlapec chvěje v náruči. -- nojo, ale ostatní jsou hned ignoratni, když okamžitě nepostřehnou překvapený severusův výraz, co?

9:55

no ještě že jsem to dočetla. na osmý stránce se objevila první rozumná harryho myšlenka: Nikdy by nemusel vědět, o co přichází, kdybych se do toho nepletl, pomyslel si Harry. Jsem za to zodpovědný.

9:57

Cítil, jak se jím prožírá vina a použil každou trochu té značné síly, kterou vlastnil, aby zatlačil své emoce pryč. Teď nebyl čas, aby se utápěl v sebelítosti. -- ó, pan Skromný... Popis: :-D btw. co dělal posledních x-kapitol jinýho, než že se utápěl v sebelítosti???

9:58

celá povídka začala tím, jak se topil v sebelítosti, podlé mého názoru v tom nikdy nepřestal "plavat" Popis: :-D - ale ok, k logice autora jsem se už vyjadřovala dostatečně...

20.07.2011 23:02:53
yellow
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
VAROVÁNÍ: Povídky na této stránce obsahují sexuální scény nepřístupné osobám mladším 18 let. V případě, že vám je méně než 18 let, opusťte prosím tyto stránky. Stejně učiňte, vadí-li vám párování muž/muž.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one