aneb Trahit sua quemque voluptas.

Po své poslední hodině se Snape vydal do knihovny, doufaje, že naváže rozhovor s paní Weasleyovou. Naštěstí tam pořád byla. Mluvil tiše a pokoušel se k sobě nepřitahovat pozornost.

„Paní Weasleyová, rád bych s vámi mluvil. Prosím." Vyvalila na něj oči. Co věděla, tak Severus Snape ještě nikdy neřekl „prosím" jiné lidské bytosti. Docela s obavami vyšla zpoza stolu.

„Co se děje, profesore? Říkala jsem vám, abyste mi říkal Hermiono." Rozhodl se, že s ní potřebuje vytvořit přátelské vztahy, jestli má jeho kampaň uspět. „Dobře. Pak mi tedy prosím říkejte Severusi. Omlouvám se, neměl jsem v úmyslu poslouchat, ale zaslechl jsem váš ranní rozhovor s Harrym.

Zírala na něj. Ten muž se červenal. Co se to praboha děje? „Ano?"

„Nevěděl jsem, že je homosexuál. Myslel jsem, že jsme přátelé. Proč se o tom nezmínil?" Nechal svůj hlas vytratit, protože věděl, že si bude myslet, se cítí ublížený a bude cítit povinnost utěšovat ho.

„Má problém s mluvením s lidmi, s výjimkou své rodiny a velmi blízkých přátel. Řekl nám to, když si to poprvé uvědomil, protože to pro něj byl takový posun ve vnímání. Poté řekl, že protože neohlašoval, když začal randit s dívkami, určitě nebude vytrubovat, že si uvědomil, že chce kopat za jiný tým. Lidé si to dříve nebo později uvědomí, a buď to přijmou, nebo ne. Nechystal se je o tom zpravovat, dokud nebudou mít důvod to vědět."

Hermiona udělala obličej. Proč to toho muže tak zajímá? Pozorně Severuse sledovala. Zorničky měl slabě rozšířené a na jeho bledém obličeji byl ruměnec. Jistě ne… pomyslela si. Tak… možná, zauvažovala znovu. Rozhodla se, že mu poskytne nějaké další základní informace. Byla si jistá, že to Harrymu nebude vadit.

„Nesnažil se to před tebou utajit, Severusi, jen je velmi soukromá osoba. Pravděpodobně na to při vašich hovorech nepřišla řeč. Neschovává to, ale ani to nevyhlašuje. Nesnáší publicitu jakéhokoli druhu, to víš."

Severus přikývl. „Stejně, přál bych si, abych to věděl. Víš, myslel jsem, že jsem jediný v Bradavicích. Je to…pěkné…vědět, že nejsem." Znovu na něj vyvalila oči.

„Severusi, to jsem nevěděla. Přiznávám, že jsme o tom nikdy doopravdy nepřemýšlela. Jsi s někým?" Zavrtěl hlavou. Ha, konečně. TO je tak informace, kterou chtěl získat. Věděl, že její příliš aktivní jazyk jí nedovolí, aby si ty novinky nechala pro sebe. Zatím jde vše dobře. Možná, že až se Harry dozví, že je gay, uvidí ho v jiném světle.

Ještě chvíli se bavili a Severus se dozvěděl, že Harry má rád květiny a jeho oblíbeným jídlem jsou čokoládové dezerty. Zjistil, že jeho oblíbené barvy jsou modrá a stříbrná, že přestože měl několik vztahů a docela často randil, nikdy se nezamiloval. Dozvěděl se, že Harry nenávidí kluby a odmítá tam chodit. Tehdy si oddechl - taky nenáviděl kluby. Obvykle byly plné pitomců bez konverzačních schopností. O chvíli později se rozešli, ale ještě předtím Severus získal pozvání na jejich pravidelné páteční setkání u Tří košťat. Potřeboval Harryho vidět na společenském místě a tohle byla nejlepší možnost.

Spokojený se schůzkou se vrátil do svých komnat, aby ještě trochu pracoval na své odpovědi na Harryho inzerát. Použil stříbrný papír, modrý inkoust a stříbrnou obálku. Také připojil malou kytičku. Ta zajistí, že Harry jeho odpověď nevyhodí, aniž by ji četl. Do té doby si se svým potenciálním partnerem popovídá v pátek večer.

Když přišel pátek, Severus byl nervózní jako školák. Pečlivě se oblékl. Zvolil hedvábnou košili v barvě burgundského a uhlové kalhoty. Ty zastrčil do černých kožených kotníkových bot, přidal stříbrný přívěšek ve tvaru hada se smaragdovýma očima a byl téměř připravený. Přes oblečení si přehodil každodenní hábit v barvě vína se stříbrnými nitěmi. Prohlídl se v zrcadle a rozhodl se jít. Vyrazil nahoru, protože Hermiona řekla, že se setkají ve Velké síni a půjdou z ní.

Když vešel do síně, Harry ztuhl. KDO je ten úžasný muž jdoucí k nim? Šťouchl do Hermiony loktem a zasyčel, „Jestli je to další rande, Miono, je z tebe strašně litující čarodějka." Hermiona se jen zahihňala a vyrazila naproti Severusovi.

„Ahoj Severusi, jsem ráda, že ses k nám konečně rozhodl připojit." Políbila ho na tvář a zašeptala mu, „Vypadáš úžasně!" Severus krvavě zrudl. V týdnu si uvědomila, o co Severusovi jde a rozhodla se potlačit svou nevíru. Koneckonců, na světě jsou pravděpodobně zvláštnější páry.

Severus se otočil k Harrymu. „Dobrý večer, Harry. Doufám, že ti to nevadí. Hermiona říkala, že učitelé spolu obvykle v pátek večer chodí na drink a trochu se uvolnit."

Harry vyvalil oči. „Ahoj, Severusi, samozřejmě mi to nevadí." Vypadáš neskutečně sexy, kámo. Ach Bože, odkud se TA myšlenka vzala? Harry tak o svém dřívějším učiteli nepřemýšlel od sedmého ročníku. Pomoc! Zíral, nepokrytě a uznale, zatímco se druhý muž zdravil s jeho nejlepším přítelem.

„Ahoj, Rone. Pomohla ti ta kniha o kouzelnických svatbách, kterou jsem ti poslal?"

Ron dokázal jenom poulit oči. Pak kývl a znovu zíral. Pak hlasitě polkl. Jeho citově nekomplikované mysli připadalo velmi pravděpodobné, že se Severus Snape jednou stane jeho čestným švagrem. Bylo by to doopravdy tak strašné? Nevěděl, jednoduše nemohl myslet. Nakonec našel hlas. „Jo, díky. Půjdeme? Jestli tam za chvilku nepřijdeme, Rosmerta dá náš stůl někomu jinému."

Zamířili k místu, kde se bylo možné přemístit a o pár sekund později stáli před hospodou. Ta již byla docela plná a Severus z ní slyšel hudbu; nebyla klasická, ale nicméně byla hezká. Něco neurčitě keltského, pomyslel si.

Harry se k němu naklonil. „Tahle skupina se specializuje na staré keltské balady. Některé jsou hodně pomalé a romantické, některé jsou dost intenzivní. Při vzácných příležitostech hrají i něco, na co se dá tančit."

Severus kývl. Našli svůj stůl a posadili se. Za chvilku se davem prosmýkla Rosmerta přinášející spoustu máslových ležáků, láhev brandy a láhev skotské. Doplnila to ještě o láhev ohnivé whiskey. Harry se obrátil k Severusovi. „Chceš si objednat něco jiného, nebo se spokojíš s tímhle?"

Severus ukázal na brandy. „Tohle je jedna z mých oblíbených značek." Harry jim oběma nalil. „Moje taky. Dobrá věc. Dvojčata přijdou později, budou chtít skotskou."

Severus se ušklíbl. „Ty dva jsou pořád v jednom kuse? Vsadil bych se, že se už vyhodili do království nebeského, když vezmu v potaz, kolik explozí způsobili v mé učebně."

Harry se zasmál. „Stále pravidelně nechávají věci vybuchovat. Jen teď za to dostávají zaplaceno." Vyprávěl mu o obchodě, který dvojčata vlastní, a jak jim finančně pomohl. Severus mu kladl otázky o obchodě, když se Harry otočil za poklepáním na rameno.

Byl to Draco Malfoy a vypadal bídně. Nebohý chlapec byl bledý jako duch. Když uviděl Severuse, začal, „Zdravím profesore Snape. Co tu děláte? Tohle tak nějak nevypadá jako váš šálek čaje."

Severus se na něj trochu ušklíbl. „Tohle není čaj, je to brandy. Co chceš?"

Harry si povzdechl. „Chce mě přivést k šílenství, Severusi. Omluvíš mě na chvilku?" Zvedl se a poodešel několik kroků a táhl Draca s sebou. Severus slyšel jeho hlas říkající Dracovi, ať ho prostě nechá. Nezachytil Dracovo naštvané zakňourání, ale dokázal si ho představit. Otřásl se a upíjel svou brandy, užívaje si hudby a pokoušeje se bojovat s nutkáním praštit mladého Malfoye do nosu.

Harry se vrátil o několik chvil později a bez Draca. „Omlouvám se, že ses na to musel dívat, Severusi. Hermiona mi s ním před několika měsíci domluvila rande naslepo a od té doby se ho prostě nemůžu zbavit. Teď si myslí, že spolu chodíme." Udělal rukou gesto, kterým označil sebe a Severuse.

Ach, perfektní úvod. Severus vytáhl obočí. „Muž-který-porazil-Voldemorta je buzna? Neměl jsem tušení."

Harry zrudl. „No, doopravdy nebyl důvod, abys to věděl. Ale já nejsem buzna. Jsem gay. Jsem teplý. Jsem homosexuál. Nejsem buzna." Harry se po něm vztekle podíval a Severus se rozesmál.

„Pořád je to snadný vytočit tě; uklidni se, trochu jsem tě škádlil. Proč nechceš chodit s Dracem?"

Harry se na něj široce usmál. „Má příliš vysoké nároky. Až příliš se zajímá o publicitu a peníze. Je příliš kostnatý. Příliš blonďatý. Líbá jako mrtvá ryba." Harry se trochu otřásl.

Severusův hlas se změnil ve vrnění. „Tak co slavný Harry Potter hledá u svého partnera?"

Harry se zamyslel. Starší muž s ním flirtuje. Právě otvíral pusu k odpovědi, když přišla dvojčata a vrhla se na něj.

„Hej! Harry, neviděli…" řekl Fred.

„…jsme tě od včerejška a…" řekl George.

„…potřebovali jsme ti říct, že ta nová jiskřící žvýkačka…" pokračoval Fred.

„…doopravdy funguje. Jen potřebujeme…" řekl George.

„…někoho na otestování. Prosím?" dokončil Fred a zamával na Harryho řasami.

Harry zaklonil hlavu a rozesmál se. „Ani náhodou, hoši. Když jste na mě posledně něco testovali, probudil jsem se se stříbrnými sandály a očními linkami. Musím vám to připomínat? Nedělám pokusnýho králíka. Nikdy."

Bouřlivě se rozesmáli. Pak přestali a zvědavě si prohlíželi profesora Snapea.

„Dobrý večer, profesore. Nikdy bysme si nemysleli…" začal George.

„…že vás uvidíme na takovémto místě, skutečně…" řekl Fred.

„…se bavit. Vítejte v našem…" pokračoval George.

„…domově mimo domov," dokončil Fred.

Dvojčata byla vnímavější, než by tomu jejich chování napovídalo; viděli, jak jejich dřívější profesor sleduje Harryho zpoza přimhouřených očí, a rozhodli se, že dnes to bude velmi zábavný večer.

Severus zdvořile kývl a otevřel pro ně láhev skotské. Nalili si pořádnou dávku a zapojili se do hovoru.

Hermionin hlas byl další, který je vyrušil. „Harry! Podívej. Támhle." Ukázala. „To je Oliver." Mluvila o Harryho prvním napůl vážném vztahu, Oliveru Woodovi.

Harryho obličej se rozzářil. „Za chvilku budu zpátky. Neviděl jsem ho měsíce!" Vyrazil k baru a dvojčata nemeškala a hned Severusovi řekla, co přesně pro sebe Harry a Oliver znamenali.

Severus s nelibostí sledoval, jak se mladší muž nechal Woodem obejmout a lehce ho políbil na tvář. Zapředli spolu rozhovor a o chvíli později už ho Harry táhl přes bar.

Oliver Severuse zdvořile pozdravil. „Rád vás opět vidím, profesore." Zvedl ruku, aby dal signál Rosmertě, a když přišla, objednal novou láhev brandy a skotské a několik martini. Když pití dorazilo, nalil si a s povzdechem se opřel o opěradlo židle.

„Jsem rád, že jsem tě potkal, Harry. Chyběl jsi mi." Jemně druhého muže pohladil po tváři. Severus zavrčel a pokoušel se to zamaskovat upíjením své brandy. Zatraceně! Spal ten spratek se všemi dostupnými gay kouzelníky v Británii?

„Taky jsi mi chyběl, Olivere. Jak jdou tréninky? Slyšel jsem, že tě konečně přesunuli na post hlavního chytače u Puddlemorských kanonýrů. Jsem na tebe hrdý." Harryho hlas byl tichý a upřímný. Viditelně do Wooda nedělá. Severusova nálada se nepatrně zlepšila.

Zlomyslná dvojčata se rozhodla, že to jen tak nenechají. „Hej, Harry!" zavolala na něj společně.

„Víš, že se Charlie příští měsíc vrací domů? Vsadím se, že se s tebou bude chtít vidět, když tu bude." Harry se na ně zamračil.

„Ticho! Nebude mě chtít vidět, je pořád naštvaný," řekl krátce. Dvojčata vypadala zdrceně, a pak je napadl další plán.

„No, jestli nechceš vidět Charlieho, víš, že vždycky můžeš přijít za námi." Hravě po něm chlípně pošilhávala. Ušklíbl se.

„Vy dva jste beznadějně hetero. Neobracím hetero kluky. Navíc by mi to vaše matka nikdy neodpustila," vysmál se jim.

Severus e předklonil a zasyčel mu do ucha. „Chodils s každým homosexuálním kouzelníkem v zemi, Pottere?" zeptal se hlasem jako led.

Harry na něj zůstal koukat s otevřenou pusou. Co? To znělo jako… ne, to to nemohlo být. Ušklíbl se. Brzy zjistí, co to bylo. „Ne, podle všeho mi jeden nebo dva chybí." Zíral přímo na Severuse a hodnotil ho od hlavy k patě.

Starší muž pod jeho upřeným pohledem zrudl a okamžitě zapomněl, kvůli čemu žárlil. Harry se na něj znovu ušklíbl. „Obvykle jdu s kýmkoli, kdo je dostatečně statečný pozvat mě, Severusi, což je důvod, proč jsem byl tehdy ráno naštvaný na Hermionu. Pustila se do toho sama, aby mi někoho našla dřív, než jsem na to byl připravený. Nespím s lidmi na první schůzce. Nejsem levná děvka." Střelil po starším muži předstíraným nadutým výrazem a ten se konečně rozesmál.

„Ne, předpokládám, že nejsi. Je to jen trochu překvapující vidět kolem tebe všechny ty bývalé a potenciální milence."

„Jsem neodolatelný; je to prokletí." Oba se zasmáli a Severus tentokrát upřímně.

„Nikdy jsem neviděl, aby Malfoy vypadal tak zoufale, Harry. Doopravdy."

Zbytek večera minul více méně stejně, rozhovor byl lehký a zábavný, hudba dobrá a pití byla spousta. Brzy ráno se ostatní začali potácet pryč. Harry také nestál příliš jistě; když vstával, tak se zapotácel a jeho tělo se střetlo se Severusovým. Druhý muž zalapal po dechu z pocitu toho mladého teplého pevného těla přitisknutému k jeho.

„Omlouvám se, ublížil jsem ti?" Harry se na něj díval zakaleným pohledem.

„Ne, vůbec ne. Nech mě, ať tě dostanu domů, zázraku." Harry ho plácl. „Neříkej mi tak. Nevíš, jestli jsem zázračný, nebo ne." Ušklíbl se na něj.

Severus ho vyvedl ven a oba je přemístil domů. „Rozštěpíš se, jestli se pokusíš přemisťovat sám, jsi zkárovaný jako carský důstojník." Harry se zazubil.

Klopýtali cestou k bráně hradu a právě se chystali rozdělit, když Harryho zamumlání přinutilo Severuse zastavit se.

„Víš, Severusi, měl bys chodit ven častěji. Svým způsobem jsi docela hezký. Určitě by to nějaký šťastný muž měl mít možnost vědět. Jsi gay, že ano?" S tím k němu Harry přišel blíž a tak nějak neobratně ho objal. Severus se nedokázal udržet.

Sklonil hlavu a polapil chlapcovy rty. S prvním dotykem vláčné kůže se mu podlomila kolena a místnost se začala točit. Omotal ruce kolem neprotestujícího Harryho a prohloubil polibek. Vklouzl jazykem hluboko do úst mladšího muže, který zasténal a sevřel v rukou Severusovy vlasy. Vstrčil jazyk do partnerových úst a propletl jejich jazyky, napodobuje další, mnohem intimnější pohyby.  Jeho pohyby ze Severuse vymámily zasténání.

S obtížemi se odtrhl a těžce dýchal. Harry na něj díval, zcela střízlivý a v doširoka otevřených očích výraz zamlžené touhy. Zamumlal, „Ano, určitě jsi gay. Co se tu právě stalo? Tohle byl pravděpodobně nejlepší polibek, který jsem kdy dal, nebo dostal. Vážně." Zíral na Severuse, který na oplátku zíral na něj.

„Nevím, co to bylo. Jdu spát. A ty bys měl jít taky." Severus se otočil a s povlávajícím hábitem odkráčel do svého sklepení. Harry se opřel o zeď a pokoušel se popadnout dech. Sakra, ten chlap je zatraceně sexy.

~*~*~*~*~*~

Když se Harry vzbudil, na nočním stolku stála lahvička s lektvarem proti kocovině. Pod ním byl vzkaz.

Včerejší večer jsem si docela užil. Možná bychom ho mohli zopakovat?

Harry si to taky myslel. Obrátil do sebe lektvar a začal se cítit víc jako člověk. Když se ho jeho hlava přestala pokoušet proklet do bezvědomí, pomalu došel do koupelny. O jednu horkou sprchu a s ní spojenými hygienickými úkony později se cítil docela dobře. Vyrazil na snídani a cestou si pohvizdoval; měl pocit, že to bude báječný den.

Vklouzl na své místo, poklepal hůlkou pro svou obvyklou snídani a nalil si velký hrnek velmi silného čaje. Bez mléka, s jednou kostkou cukru. Tak jak to měl rád po večeru přílišného pití. Odvážil se vzhlédnout a tam byl mistr lektvarů a ušklíbal se na něj. Vesele mu zamával.

„Dobré ráno, Severusi. Díky za ten lektvar, ale ať se propadnu, jestli vím, jak jsi jej dostal přes moje zabezpečění."

Starší muž se na něj ušklíbl a Harry byl potěšený, když viděl, že v tom není žádná zlomyslnost. „Já ne, ty drzý spratku. Nechal jsem ho doručit domácí skřítky."

„Ahá. Mimochodem, mám pro tebe odpověď." Severus zadržel dech. „Strašně rád bych to zopakoval." A s úlevou vydechl. Čas spustit druhou část plánu. Přesunul se o několik židlí, aby zaujal tu hned vedle svého objektu zájmu a zapředl s ním tichý rozhovor.

„Poslal jsem ten lektvar i k Weasleyům. Myslíš, že se ukáží na snídani?"

„Pochybuji. Obvykle zůstávají v posteli až do oběda. Značně lenivé, jestli chceš znát můj názor." Harry se na něj široce usmál. „Hermiona začíná uvažovat, že chce založit rodinu. Ron už po tom touží nějaký čas, ale ještě se to nepovedlo. Takže s největší pravděpodobností trochu trénují."

„To je představa, bez které bych se dokázal obejít do konce života." Harry se vtípku obvykle mrzoutského muže sedícího vedle rozesmál.

Severusova další slova ho zahřála na duši. „Jestli má problémy s početím, měla by navštívit Poppy a pak mě. Jsem si jistý, že ten problém dokážeme jednoduše vyřešit."

„Řeknu jí to, děkuji. Protože se narodila v mudlovské rodině, ne vždy si vzpomene, že magie dokáže vyléčit věci, které mudlovská medicína nedokáže." Harry zvážněl. „Byl bych rád, kdyby tu po hradě pobíhal můj kmotřenec."

„Chtěl bys mít své vlastní děti, Harry?" Severus vzhlédl a čekal na sovy nesoucí ranní poštu.

„Ano, s tím správným mužem." Harry se otočil za zvukem mávajících křídel a zasténal. „Ach ne, další soví pošta. Přísahám, že tu ženskou zabiju. Řekla ti Hermiona, co udělala?"

Severus kývl. „Je mi to líto. Jsem si jistý, že by sis radši našel někoho sám. Nikdy nevíš, třeba ho máš přímo pod nosem."

Harry na něj valil oči. „Třeba jo." Usmál se, byl to pomalý svůdný úsměv klubající se přitažlivosti a zájmu. „Řekni mi, Severusi, co hledáš u svého partnera?"

„Odmítám odpovídat právě teď." Severus nasadil svůj nejlepší předstíraný káravý pohled. „Přečti si poštu, holomku." Harry se na něj zazubil.

Jedna ze sov před něj upustila stříbrnou obálku se jménem naškrábaným modrým inkoustem. Jenom jeho křestní jméno a pod tím Box 394. Zasmál se a střelil kradmým pohledem po svém společníkovi. Otevřel ji a přečetl si ji. A pak si ji přečetl znovu.

Milý Harry,

původně jsem byl rozhodnutý, odpovědět na tvůj inzerát, aniž bych ti vyjevil, co k tobě cítím. Po včerejším večeru to nevypadá jako moudré rozhodnutí. Včera jsem si večer s tebou velmi užil a doufám, že spolu strávíme mnohem víc takových večerů.

Již nějakou dobu jsem k tobě pociťoval velký respekt, a kdybych věděl, že sdílíš moje preference, mohl bych se vyslovit dříve. Nebo také ne, strach z odmítnutí je strašná věc. Nepřeji si riskovat přátelství, které jsme si vytvořili od té doby, co ses vrátil do Bradavic, a nechci riskovat ani náš profesionální vztah. Avšak včera se vše změnilo.

Políbil jsi mě, a svět se zastavil. Políbil jsi mě, a já ti to oplatil. Za celý život jsem necítil něco tak správného. Přiznávám, vyslechl jsem tvůj pondělní rozhovor s Ronem a Hermionou. Přečetl jsem si tvůj inzerát a zjistil, že bych měl nutkání na něj odpovědět. Vědomost, že je o tobě, udělala mou touhu ještě silnější. Rád bych tě víc poznal. Chtěl bych, abys mě lépe poznal. Myslím, že bych tě mohl milovat. Myslíš, že bys mě mohl milovat?

Jestli ano, strávil bys se mnou dnešní den?

Tvůj,

Severus

Harry dopis jemně odložil a otočil se na Severuse. Přisedl si k němu blíž, lehounce ho pohladil a měkce se usmál. Zamumlal, „Ano, strašně rád."

Mistr lektvarů jeho úsměv opětoval. Později budou lidé vyprávět, že to byl první takový úsměv, který viděli rozzářit jeho tvář. O chvilku později už mu Harry seděl na klíně a líbali se všem na očích. Když se rozezněl Hermionin hlas, oba málem přepadli ze židle.

„Věděla jsem to! Věděla jsem, že pro tebe jednou najdu toho správného muže, Harry Pottere!" Rychle přešla celou síň a oba je objala. Harry se Severusem se na šťastnou čarodějku přísně podívali a jako jeden muž řekli, „Žádné další dohazování, Hermiono." Ta se zahihňala a souhlasila.

O šest měsíců později natrvalo spojili své životy. O rok později čekali své první dítě. Byli potěšeni, když zjistili, že Weasleyovi budou mít dítě přibližně stejnou dobou.

Když se jich děti o mnoho let velmi spokojeného manželství později ptali, jak se do sebe zamilovali, podívali se na sebe a usmáli se. Pak svým dětem jednohlasně řekli, „Všechno to začalo inzerátem, který podala tetička Hermiona."
10.03.2012 21:22:41
yellow
2
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
VAROVÁNÍ: Povídky na této stránce obsahují sexuální scény nepřístupné osobám mladším 18 let. V případě, že vám je méně než 18 let, opusťte prosím tyto stránky. Stejně učiňte, vadí-li vám párování muž/muž.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one