aneb Trahit sua quemque voluptas.

Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "6059"
Já mám hcuť ti ještě jednou napsat, že tahle FF byla výborná a že mi nejde pořád z hlavy. Aby jsi věděla, že komentář je jen v tu chvíli, ale můj zážitek ten je dlouhodobý. :)
Tak nevím, jestli mě má konec těšit nebo ne. Ten čaj mohl dost dobře obsahovat i jed.
Malinko zmatený, ale přesto zájímavý. Díky za překlad :)
Jed, po kterém by Harry nejprve ztratil určité vzpomínky (nepamatoval si, že měl noční můry), a pak teprve zemřel?
Po pravdě - četla jsem poslední scénu napřed a myslím, že bez znalosti předchozího kontextu by se ta scéna opravdu mohla chápat takto. Ale se znalostí kontextu, vzhledem k tomu o čem se předtím Severus bavil s Lupinem, je to myslím celkmem jasné ...
A ještě: Neodlolám komentovat konec. Pro mě je asi největší pokušení, přemýšlet o tom, zda měl Severus volbu si své vzpomínky uchovat. Pokud se jich zbavit nechtěl, opravdu musel? Neexistovla možnost kompromisu - zůstat s Harrym a pamatovat si. představuji si, jak s ním žije ve vesnici a někde v kubálku si smolí lektvary a píše o nich do kouzelnického časopisu. Bylo by to k zešílení žít mezi lidmi, kteří si nepamatují, když on ano? Nějak mám pocit, že speciálně Snpeovi by to až tak příliš vadit nemuselo. Stejěn snikým příliš o ničem nekomunikoval ani nikdy dřív. V nejhoším by tam měl Lupina... :)
Nicméně tím netvrdím, že se mi konec nelíbí. Myslím, že je tahle fanfikce působivá tak jak je.
No já nevím, my to normálně doma používáme, takže mi to nijak divný nepřijde, ale jestli máš nějaký jiný návrh, tak si ho samozřejmě ráda poslechnu.
Aha. tak když se tou používá, tak se to používá. Já prostě termín :být samý obchod" neznám, ale přiznejsme si to, že už nejsem zorvna in.:)
Děkuji Yellow, tohle se mi moc líbilo.
Asi jsem se musela nějak smířit se zápletkou, kterou nepovažuji za příliš "pravděpodobnou" (hlavně to, že se větší množství lidí najednou dokáže smířit s vymazáním paměti). - Ale .... možnái už si na Sansu začínám zvykat. :)
Je to hodně atmosfériská záležitost. Je to příběh s originální a tak trochu překombinovanou zápletkou (vlaszně spíš sci-fi s fantasy proprietami) a s velmi silnou zvláštní a osobitou atmosférou. (Myslím, že tohle platí i o Času .. ). Nádhera..
Myslím, že z pohodlnosti si zkopíruji svůj komentář i na FF deník, protože nic dalšího už stejně nevymyslím .. :)
Ah, tak takhle to tedy bylo... Rozhodnutí ty dva oddělit bylo kruté. Ale stejně se k sobě dostali. Jenom by mne zajímalo, jak účinkoval ten čaj. Ale je to dobrý obraz na závěr.
Já se domnívám, že ten čaj jim oběma vymazal vzpomínky. Přeci jenom Severus Harryho miloval natolik, aby s ním šel do této podivné reality a jeho noční můry ho znepokojovaly. A protože Harry nechtěl žít v realitě, kde toho tolik ztratil, tak Severus podle mě zvolil výmaz vzpomínek. Harry bude šťastný, a on si nic nebude pamatovat, takže mu tento útěk nebude vadit a bude také šťastný.
Tak nevím jak to dopadlo, ten čaj vrátil vzpomínky nebo naopak zařídil, aby Harry zapomněl? Navíc ta sprosťárna, oddělit je oba od sebe. Ale bylo to zajímavé a myslím, že homeopatie k Sevovi sedí....
Uááá. Až mi z toho přejel mráz po zádech! Skvělá povídka, krásně přeložená. Děkuju :-)
Uf! Teda! povídku jsem objevila včera v noci a musím říct, že se mnou dost zahýbala. Místy jsem si připadala skoro jako v nějakém hororu. Nejspíš díky líčení toho, jak Harry (a snad i Severus) potkávají po městě lidi ze svých snů, jak mají společné a velice neodbytné noční můry... No fuj! :-D Nejprve jsem si myslela, že se pohybujeme v nějakém alternativním vesmíru bez kouzel. Pak, jak děj postupoval, jsem došla k závěru, že se něco nepovedlo, že se jednalo o nějaký poslední Voldemortův krkolomný kousek. No a když pak přišlo rozuzlení, zůstala jsem na něho tupě zírat a nemohla se rozhodnout, jestli Harrymu ten klid přeju, nebo mu tenhle krok zazlívám (vždyť k němu vlastně donutil Severuse, člověka, kterého měl milovat a chtít pro něj to nejlepší). Ale pak mi došlo, že v lidském životě (a zaplať pánbůh, že ne v každém) jsou situace, kdy se i smrt jeví jako lepší východisko než přežívání a kdy už prostě není síla dál dýchat. Takže smekám před Severusem, který do tohoto bodu zjevně nedospěl, ale obětoval se pro svou lásku. Jasnější gesto učinit nemohl a kdyby se nad tím ta rádoby dobromyslná partička "ochránců" trochu zamyslela, museli by VĚDĚT, jak nefér se zachovali, když ty dva po vymazání paměti rozdělili.
Juj teda – to jsem se rozjela! Pardon! :-D Prostě mnohokrát děkuji za výběr i krásný překlad netradiční a velice sugestivní povídky. Dostalas mě! S.
Krása. Tak tohle byla velmi zajímavá povídka. Ještě teď mi vrtá hlavou spousta věcí, takže je mi jasné, že si ji v klidu celou přečtu naráz. Chci poděkovat za báječný překlad s skvělý výběr povídky :-)
Bylo to zvláštní, bylo to originální, bylo to... prostě FAJN! Akce, oddech i pohoda, to se mi na tom líbilo. Skvěle vybrané, skvěle přeložené :-* Jsem ráda, že jsi to dokončila i přes nemalé potíže s narušenými plány kvůli nemoci, ale nikdo z nás nemůže vědět, kdy nás ta potvora schvátí... Děkuji :)
10.03.2013 19:15:38
yellow
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
VAROVÁNÍ: Povídky na této stránce obsahují sexuální scény nepřístupné osobám mladším 18 let. V případě, že vám je méně než 18 let, opusťte prosím tyto stránky. Stejně učiňte, vadí-li vám párování muž/muž.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one