aneb Trahit sua quemque voluptas.

Epilog - Pomsta

Přestože se tato kapitola jmenuje epilog, nejedná se o poslední kapitolu. Tato povídka má totiž docela nezvykle hned dva epilogy, a protože druhý epilog je relativně krátký a již ho máme připravený, může se tu objevit kdykoli od pondělí do středy, ale ve středu tu bude určitě :)

_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________

Po té, co byli ředitel a Hagrid probráni, byli ujištěni, že ano, Harry a Severus jsou doopravdy stále vzatí, ano, zamýšlejí tak zůstat, a co je nejdůležitější, ano, prominuli jim… no přinejmenším Hagridovi, když jeho plán měl tak úžasné a pozitivní výsledky.

Ten den to ti čtyři na svačinu do Velké síně nestihli, místo toho se rozhodli, aby jim ji domácí skřítci naservírovali v tom, o čem nyní, k Albusově absolutnímu nadšení, mluvili jako o Potter-Snape komnatách. Albus rychle rozptýlil Harryho obavy - ex-ministr neutrpěl žádná trvalá poranění, s výjimkou hrozné bolesti hlavy. Vyměnili si vzpomínky na minulou noc, navzájem si doplnili černá místa, a když se dostali zpět k důvodu, proč se Harryho a Severusův vztah před dvěma měsíci tak najednou pokazil, Harry ostatní zasvětil do svého plánu na pomstu proti Draco Malfoyovi.

Doladili detaily - jak Hagrid, tak Brumbál z celého srdce souhlasili, že s operací pomohou. „Operace Fretka" začne za dva dny na závěrečné slavnosti, které se bude účastnit školní rada. Harry a Severus také této příležitosti využijí, aby se poprvé představili jako manželský pár.

Krátce po té, co Hagrid s Albusem odešli, přemístili se Letaxem do toho, co teď bude jejich domov v Godrikově Dole. Harry provedl Severuse po rozlehlém domě, který mu do té doby doopravdy jako domov nepřipadal - tedy až do chvíle, kdy tam s ním přišel Severus. Harry zrovna nedávno nechal dům přestavit, ale ještě se do něj nenastěhoval. Jeho skrovný majetek stále zůstával na Grimmaudově náměstí. Zatímco procházeli domem, Harry Severusovi detailně popisoval, co má s každou místností v plánu a Severus přidával své návrhy - oba byli potěšeni, protože jejich vkusy spolu ladily.

Prohlídku zakončili v ložnici - Harry popadl nic nečekajícího a nadávající mistr lektvarů do náruče a přenesl ho do ložnice, která bude jejich únikem před okolním světem. Severus rychle překonal svůj hněv, že se s ním zachází jako s rudnoucí, panenskou nevěstou, když jeho protesty utišili Harryho rty. Jemně a pomalu se milovali na drahém koberci - nikam nespěchali, pomalu objevovali a učili se, co mohli o tom druhém. Celé odpoledne se střídavě milovali a spali.

V tomto naštěstí spokojeném stavu se spolu večer přemístili do Doupěte. Molly Weasleyová pořádala tradiční nedělní večeři, které se účastnily všechny její děti, jejich druzi a družky, vnoučata a dokonce i její pseudo-adoptované dítě, Harry Potter. Harryho příchod, ruku v roce s mistrem lektvarů, vyvolal několik zvednutých obočí, ale k Severusově zmatení, ty pohledy, která obdrželi, byli zvídavé, ne nepřátelské.

Po té, co se usadili u podlouhlého stolu s dospělými členy Weasleyova klanu, Harry, s nějakou Severusovou tak-užitečně-trapnou pomocí převyprávěl příběh docela zvláštních okolností, které vedly k jejich náhlé svatbě. Severus byl opět šokován, když místo trapného ticha, které po jejich příběhu čekal, přišla objetí a gratulace od všech přítomných.

Ron Weasley to shrnul nejlépe. „Prosím vás, profesore, jako bychom roky nevěděli, že se Harrymu líbíte." Podíval se na Harryho a Severuse s prosebným výrazem. „Mohu tam být, až budete dávat Malfoyovi lekci? Pěkně prosím."

 

 

~*~


O dvě noci později byl velmi spokojený Ron Weasley jako Harryho host na bradavické závěrečné slavnosti. Hermiona byla trochu naštvaná, že byla vyloučena, ale souhlasila, že přemisťovat se v osmémapůltém měsíci těhotenství do Skotska by pravděpodobně nemělo být na seznamu jejích priorit. Avšak nepodvolila se úplně - přinutila Rona slíbit, že jí po slavnosti přes Myslánku umožní vstup do svých vzpomínek.

Albus již pronesl svoji závěrečnou řeč studentům, školní pohár získal Havraspár. Harry, jako čestný host, pronesl ke studentům vzletnou řeč o důvěře a loajalitě, a ochotě být přístupný nejvíce nečekaným pravdám jejich života. Po hlasitém potlesku se učitelský sbor a studenti zabrali do večeře a přátelských rozhovorů.

Brzy přišel čas spustit plán. Ron a Hagrid si vesele povídali o nadcházející famfrpálové sezóně se Severusem sedícím vedle Hagrida. Harry usazený mezi Severusem a Albusem Brumbálem byl zapojený do jejich hovoru i do hovoru Albuse a ministryně Bonesové. Nikdo s výjimkou Albuse, Hagrida a Rona si nevšiml, že po většinu večera Harryho pravá ruka zcela viditelně chyběla na stolu, protože Harry tajně hladil Severusovu nohu. Harry se zaklonil na židli, aby umožnil Albusovi sdělit Severusovi to, o čem se bavili.

„Obávám se, že mám pro tebe špatné zprávy, můj chlapče," informoval Albus Severuse a jeho oči vesele mrkaly. „Vím, jak rád zůstáváš přes léto na hradě, abys dohonil výzkum, ale rada se rozhodla na prázdniny zavřít školu kvůli obnovení ochran. Takže všichni musíme do 15. července opustit areál."

Draco Malfoy, který seděl nalevo od Amelie Bonesové rychle přispěchal s nabídkou. „Samozřejmě že jsi více než vítaný zůstat přes prázdniny se mnou, Severusi. Bylo by potěšením hostit tebe, nebo kohokoli jiného z učitelského sboru na panství Malfoyů."

Severus se na Draca ďábelsky usmál, zatímco Harryho ruka kroužila pomalé kruhy po jeho stehně. „Taková milá nabídka, Draco. Ale obávám se, že ji nemůžu přijmout. Myslím, že tou dobou budeme někde na Krétě."

„Budeme?" zeptal se Draco, blaženě nevědomý pasti, do které se sám chytil.

„Ve skutečnosti na Maltě," přerušil ho Harry, obrátil se na Severuse se zářivým úsměvem a jemně ho políbil na rty. Malá skupina spiklenců stěží potlačila smích, když Velkou síň prostoupilo ticho, přerušené pouze zvukem rozbíjejícího se skla nebo porcelánu.

„Ach, ano, zapomněl jsem," odpověděl Severu s opravdovým úsměvem na rtech, když se podíval na Harryho a ostentativně ignoroval reakci zbytku místnosti. „No, kdekoli. Kdo si to má pamatovat? Táhneš mě přinejmenším na šest různým míst." Dramaticky si povzdechl. „Dokud budu s tebou, je mi to jedno." Předklonil se, aby Harryho políbil, když ho najednou přerušil Dracův rozčilený hlas.

„Proč bys měl cestovat s Potterem?"

Než mohl Severus odpovědět, Harry to udělal za něj. S veselým smíchem se otočil k Dracovi. „ Ve skutečnosti to je „Potter-Snape" pro nás oba. Už žádný „Potter". A je to tradice odjet po svatbě na líbánky, nebo ne? A dokonce i pak, až budeme zpátky, jakmile si ho zařídíme, strávíme léto v našem domě v Godrikově Dole. Jsem si jistý, že o Severusovo ubytování je více než postaráno."

„T-t-ty a Severus?" vyprskl Draco.

Harry probodl Draca nenávistným pohledem a vzduch kolem něj začal praskat nekontrolovanou magií. „Ano, Malfoy, vzali jsme se tu noc po party školní rady. Naštěstí několik dobrých, i když vměšujících se přátel nás přinutilo uvidět naši chybu a napravit některá nedorozumění, která nás držela od sebe, a ne díky…"

Harryho vzteklá odpověď mu zemřela na rty a jeho hněv se okamžitě zklidnil, když ucítil jemný dotyk Severusovy ruky na svém rameni. „Myslím, že zbytek detailů je bezpředmětný, Harry. Už potřebuje vědět jen jednu věc." Severus stále hleděl Harrymu do očí a odpověděl Dracovi. „Ano, pane Malfoyi… šťastně ženatí."

Během šokovaných a překvapených blahopřání a objetí, které následovaly po jejich prohlášení, Hagrid došel k Dracovi a silně poklepal mladšího muže po rameni, nabízeje mu drink. „To je vod tebe hezký, že mě zveš k sobě. Vopravdu nevím, kam jinam bych vo prázdninách šel, ale když mi nabízíš, abych přijel na panství, rád zvostanu."

Draco se dokonce ani nezamyslel, co by ve sklenici mohlo být, samozřejmě do sebe hodil panáka ohnivé whiskey bohatě říznuté Verisaterem. A o chvíli později, k Harryho a Severusově potěšení se jeho oči rozostřily.

Šok ze svatby Chlapce-který-přežil a Muže-který-špehoval rychle rozplynul, protože příštích několik minut bylo naplněných Dracovými nafoukanými přiznáními, že až do noci po závěrečné bitvě, kdy se pokusil svést Severuse, ale byl odmítnutý, neměl tušení, že by k sobě mohli Harry a Severus cítit nějakou přitažlivost. Když uviděl Harryho přicházet do sklepení, a všiml si bolesti v jeho očích, když viděl Draca v Severusově sklepení, lhal o svém úspěchu se Severusem ve zlomyslném, dětinském pokusu zabránit Harrymu v získání něčeho, co jemu bylo odepřeno.

Vzhledem k tomu že mu žilami kolovalo sérum, jeho jazyk se ještě více rozvázal a šíleně se smál Minervině poznámce o tom, že byl do Severuse také zamilovaný. „Ale, ne. To bylo jenom o sexu, ne o lásce. Tak trochu jako když jsme svedl Dolores Umbridgeovou, abych získal její souhlas k získání své současné pozice v radě." Zatímco přítomní byli šokováni jeho prohlášením, naklonil se k ministryni Bonesové a zachichotal se. „Ve skutečnosti jsem měl v úmyslu dostat i vás, kvůli té pozici náměstka ministra…"

Draco se opile nakláněl, ale než mohl začít ministryni osahávat, rychlé mávnutí Harryho rukou a byl spoutaný magickými pouty. Severus se ušklíbl a navrhl. „Pan Malfoy pravděpodobně potřebuje trochu času na zklidnění."

„Výborný nápad, profesore Sn- … Potter-Snape," opravila se ministryně Bonesová s úsměvem. Rychle udělila rozkazy dvěma vysoce postaveným bystrozorům, kteří byli přítomni a který rychle vyvedli Draca z místnosti, než mohl způsobit nějaké další problémy.

Když odváděli protestujícího Draca z místnosti, Albuse se pokusil rozptýlil pozornost rozrušené ministryně. „Mimochodem, Amélie, drahoušku, jak se daří Korneliovi? I když už není ministrem, stále má místo ve školské radě. Dnes se k nám nepřipojí?"

Předtím než mohla odpovědět, z chodby se ozval Dracův hlas. „Popletal, to je v posteli démon."

Harry se rozrušeně obrátil k Severusovi. Věděl, že smutná věc na tom všem byly ta, že Draco myslel vážně každé slovo svého prohlášení. Oba se při hrůzných představách, které vyvolalo Dracovo prohlášení, viditelně zachvěli. Oba kývli v tichém souhlasu a začali se loučit.

„No, chlapci, vypadá to, že jste provedli dobře připravené spiknutí proti panu Malfoyovi," zašeptal Albus. „Troufám si říct, že tato závěrečná slavnost bude patřit mezi jednu z těch nezapomenutelných jak mezi studenty, tak učitelským sborem."

„Řekl bych, že je to jisté," souhlasil s úšklebkem Severus.

Harry se otočil k Hagridovi a usmál se. „Jsi připravený na cestu do Francie?"

„Sem, a děkuju vám chlapci. Sem za vás tak šťastnej, a tak pyšnej, na vás voba. Budu vod vás pozdravovat, madam Maxime." Zasmál se Hagrid šťastně a praštil do stolu svou obrovskou rukou, způsobuje tak, že se každý vrhl pro svůj šálek nebo sklenici, aby zabránil rozbití. „I když sem si dovopravdy užil to, když si Malfoy myslel, že s ním budu bydlet na panství."

Ron se vesele rozesmál. „Rozhodně. Děkuju vám, že jste mi umožnili, abych tu byl. To takhle přípitek, než odejdete?"

„Výborný nápad, Ronalde." Všech pět jich společně pozvedlo sklenice a Albus se blaženě usmál na své dva oblíbené chlapce. „Na vaši šťastnou a veselou budoucnost."

Albus si neuvědomil, že jeho drink byl říznutý, dokud nevzhlédl a nevšiml si Hagridova lítostivého pohledu, Ronových pokusů zadržet smích a ďábelských úsměvů na Harryho a Severusových tvářích. Poslední věc, kterou slyšel, než ho zaplavila veritaserem navozená strnulost bylo Severusovo zavolání, „Oh, Minervo, máš chvilku? Albus by ti něco rád řekl."

O několik minut později se Harry se Severusem vynořili z Velké síně a hystericky se smáli tomu, čemu byli svědky. Albus zahrnoval kohokoli, kdo byl ochoten poslouchat příběhy o tom jak moc a jak dlouho miloval svou drahou Minervu, zatímco Ron s Hagridem mu stáli jako stráž, aby se ujistili, že nic tak hrozného nebude odkryto. Koneckonců, nechtěli, aby Albus trpěl tak moc.

Když popošli kousek chodbou, Harry natlačil Severuse na zeď, přitlačil se na něj svým tělem a šťastně si povzdechl. „Zpátky do našich komnat na noc, lásko?"

„Určitě," souhlasil Severus. „A pak zítra… domů."

„K nám domů."

Harry se sklonil, aby Severuse políbil, ale zastavil ho Severusův rozzlobený pohled. „Spratku. Jeden nebo dva cudné polibky před mými studenty byly dostatečně hrozné. Jestli si myslíš, že se nechám chytit, jak v bradavické chodbě líbám hrdinu kouzelnického světa, dokonce i když je to můj manžel, jsi bohužel na omylu."

Harry se zasmál a přitiskl své boky k Severusově klínu. „Takže předpokládám, že orální sex je úplně mimo mísu?"

Předtím než Severus mohl odpovědět, oba uslyšeli známé zalapání po dechu. Otočili se a uviděli omráčeného a zmateného Korneliuse Popletala zírajícího na ně. Harry již vytáhl hůlku z rukávu, připravuje se změnit bývalému ministru paměť, když Severusova ruka na jeho paži zastavila jeho pohyb.

„Možná bys měl nechat mě… jenom pro jistotu."

KONEC

20.02.2011 10:53:42
yellow
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
VAROVÁNÍ: Povídky na této stránce obsahují sexuální scény nepřístupné osobám mladším 18 let. V případě, že vám je méně než 18 let, opusťte prosím tyto stránky. Stejně učiňte, vadí-li vám párování muž/muž.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one