aneb Trahit sua quemque voluptas.

Severus zvědavě sledoval, jak Harry a Draco společně odešli od zmijozelského stolu. Vidět Harryho u snídaně bylo těžší, než si myslel. Všechno co řekl Hermioně stále platilo, ale když chlapce viděl, uvědomil si, jak mu chybí. Jistě, již předtím byly dny, kdy spolu nestrávili žádný čas, ale chyběly mu Harryho kradmé pohledy směrem k učitelskému stolu, nebo jeho úšklebky při výkladu v lektvarech. Dnes ráno byl zcela a doopravdy ignorován a to mu způsobilo mnohem více bolesti, než by si chtěl přiznat. Nejradši by všem ukousl hlavu, dokonce i Brumbálovi, který na něj zamrkal a řekl mu, aby se zkusil ovládat.
Severus dlouho přemýšlel o své nedokonalosti a o svých vztazích a uvědomil si, že pravděpodobně zničil první vztah svého života, který byl nějak normální.
// Jestli můžu považovat za normální to, že spím s někým, kdo je dvakrát mladší než já. //
Harry není perfektní. K tomuhle závěru došel. Ve skutečnosti k tomuto závěru došel dlouho předtím, než se začali stýkat. Byl příliš prudký, náladový a zvědavý, aby mohl být považován za perfektního. Před a během tréninku spolu měli mnoho ohnivých bitev, takže Severus považoval chlapce za vášnivého, ale také si uvědomil, že Harry nemá rád, když se mýlí. Byl také pořád trochu dítě, i když kvůli okolnostem velmi rychle vyrostl, ale Severus si pořád pamatoval, že když byl v pátém ročníku, tak se choval jako puberťák víc, než kdy Severus viděl.
Když si vzpomněl na věci, které ho na Harrym rozčilovaly, uvědomil si, že byl neuvěřitelně bláhový, když si ho stavěl na piedestal. Byla to jeho chyba a ne Harryho, a bylo na něm, aby se to pokusil napravit. Došel k závěru, že ať chtěl s Harrym strávit zbytek života nebo ne, chtěl s ním být PRÁVĚ TEĎ, prozkoumávat jejich vztah a vidět, jak se jeho city k Harrymu vyvíjí, a jak se vyvíjí Harryho city k němu. Pokusí se to mladému nebelvírovi vysvětlit a omluvit se
// omluvit se???? //
za to, že byl idiot. Jen doufal, že Harry bude v náladě, aby starému Smrtijedovi odpustil jeho bláznovství.
Místo aby šel se zbytkem školy na oběd, se Severus vydal na obhlídku hradu a pozemků. Byl při tom vídán docela často, ale ještě nikdy s takovým napjatým výrazem. Hledal Harryho, aniž by vypadal, jako že hledá Harryho, aby se mu omluvil a vysvětlil mu, co se stalo.
Zahlédl Harryho skupinku přátel vycházet od vrby mlátičky, takže se plížil za nimi, aby se ujistil, že tam Harry je, a je sám. Jistojistě nečekal pohled, který se mu naskytl. Harry a Draco, hlavy u sebe a smějící se. Po několika vteřinách překonal šok a rychle vycouval předtím, než ho mohli uvidět. Spěšně vyrazil k hradu a pohlédl zpět. Opět je viděl smát se, pak se rychle rozhlédli okolo a diskrétně vyrazili každý jiným směrem.
No, tak to je zjištění. Harry a Draco jsou přátelé?
// nebo spolu chodí? //
Severus tyto myšlenky rychle zahnal. Nesnáší se. Jak si Severus opakovaně v minulých týdnech všiml. Možná konečně odkládají své rozdíly
// a stávají se milenci //
a stávají se spojenci. Oba jsou inteligentní
// přitažliví //
mladí muži, třeba konečně vidí
// vídají se //
výhody toho, že budou přátelé spíše než nepřátelé.
Severus byl duševně vyspělý. Viděl smysl v tom, že odložili své rozdílnosti. Chápal, jestli Draco konečně požádal Harryho o pomoc. Věděl, že Harry by blondýnovi pomohl; byl ten typ člověka.
Severus strávil několik minut tím, že se přesvědčoval o tom, že to není nic jiného než oboustranné porozumění
// přitažlivost //
mezi dvěma mladými muži a vyrazil do svého kabinetu, aby se připravil na další hodinu. Úplně zapomněl, že chtěl s Harrym mluvit. Promluví si s ním později.
Zbytek odpoledního vyučování strávil tím, že přemýšlel o tom, čeho byl svědkem o polední přestávce. Vůbec nic v tom nebylo, věděl to. Dobře, rozum to věděl, ale s city už to bylo trochu horší.
// Bůh ví, že o Harryho mají zájem mladší a lépe vypadající muži než já. //
Věděl - byl si absolutně jistý - že mezi Harrym a Dracem nic není. Nic. Oba ukázali svůj nezájem při zmínce jména toho druhého. Ve skutečnosti Draco předstíral zvracení, aby ukázal, jak málo je přitahován k druhému mladému muži. A Harryho tehdejší výbuch byl důkazem toho, co si o Dracovi myslí.
Cítil se trochu lépe, ale stále v každé hodině štěkal příkazy a bral body. Připustil si, že myšlenka na Harryho s někým jiným ho abnormálně rozrušila. Nechá si několik dní, aby se s tím jeho příliš aktivní představivost poprala, a pak si s oběma promluví.
Po vyučování se zavřel u sebe v kabinetu, jako to dělal každý z několika předchozích dnů, a zpil se do bezvědomí.
Harry to odpoledne Severuse neviděl. Poté, co se s Dracem domluvili, zamířil na oběd zcela bez tušení, co Severus viděl. Byl opatrný, aby ho nikdo s Dracem neviděl, protože se chystali rozjet jejich plán. Uvědomoval si, že ten plán byl nebezpečný, a někdo, pravděpodobně Draco, mohl být zraněn, ale také si uvědomoval, že učitelé, přes svou nekonečnou moudrost, by to pravděpodobně nebyli schopni napravit. Kdyby v tom začali vrtat, bylo by to příliš zřejmé. Příliš viditelné, kdyby začali postávat na rozích a doufat, že narazí na viníky.
Před večeří zamířil Harry do společenské místnosti, protože doufal, že tam narazí na nějakého ze svých přátel a dozví se, jak se to vyvíjí. Doufal, že se nedostane do situace, kdy bude muset bojovat s nějakými dalšími studenty, ale uvědomoval si, že to je to, co se pravděpodobně stane. Poté, co porazil Voldyho, se nebál boje se špatnými hochy, ale tohle bylo něco jiného. Věděl, že jeho psychická síle je přibližně stejná, jako síla ostatních chlapců jeho věku, ale jeho magická moc byla mnohem větší, a bál se, že by při pokusu celou věc napravit mohl někoho vážně zranit.
Harry si povzdechl. To bylo riziko, které musel podstoupit. Zaslechl zvon a vyrazil na další hodinu.
Později toho odpoledne, po konci vyučování a před začátkem večeře, seděl ve společenské místnosti a tiše diskutoval s Hermionou o tom, jak ten problém nejlépe vyřešit.
„Harry, víš, že tě mám ráda a udělala bych pro tebe cokoli, ale myslím, že by to mohlo být mnohem nebezpečnější, než si uvědomuješ.“
Posledních dvacet minut se ho Hermiona pokoušela přesvědčit, aby šel za učiteli místo toho, aby se to pokoušel vyřešit sám.
„Jsi neskutečně opovážlivý,“ zasmála se.
Harry se rychle postavil a okázale se uklonil. Rozhodli se, že přistoupí k akci co nejdřív, to znamená zítra. Věděli, že to bude složité, ale měli na své straně moment překvapení a třeba nebudou viníci, zvyklí Draca nerušeně napadat, ostražití.
A poté co vyřeší věci s Dracem, bude se moci soustředit na Severuse. Nakonec bude moci Severusovi ukázat, že přestože Draca nemá obzvlášť v lásce, dokáže respektovat Severusovu blízkost k blondýnovi. Hned se cítil trochu jistěji a zamířil s Hermionou na večeři.

Když vstoupili do síně, Harry viděl, že všechno běží podle plánu. Draco seděl sám na konci zmijozelského stolu – něco, co Harry předtím nevídal. Harry rychle zalétl pohledem k učitelskému stolu a našel Severuse, který se něco jako soucitně díval na Draca a vypočítavě k nebelvírskému stolu, kde si Seamus a Neville zuřivě šeptali.
Harry se rychle podíval pryč a poprvé mu došlo, že Severus by si mohl uvědomit, co se děje.
// Prosím, prosím, prosím, prosím, Severusi, pro jednou v životě se nemíchej do záležitostí jiných lidí.//
Sedl si vedle Hermiony a sledoval, jak Seamus a Neville zamířili k mrzimorskému stolu. Viděl, jak se pustili do řeči s několika odcházejícími mrzimorskými a sledoval, jak se to, co říkali pomalu šíří dál kolem stolu a vedle k havraspárským.
// Každý ve škole je taková drbna, že to bude záležitostí několika minut, než to dozvědí všichni.//
Harry věděl, že to budou muset vyřešit rychle, aby zabránili Severusovi, aby si uvědomil, co se děje. Nemyslel si, že je moc velká šance, že pachatelé přijdou za Seamusem dřív, než to všechno praskne, ale věděl, že to musí zkusit vyřešit bez krveprolití. Ze strachu, že by si zlí hoši mohli všimnout, že se něco děje, se snažil moc nesledovat, co se děje u vedlejších stolů. Mohl jen doufat, že po měsících, kdy bili Draca bez jakýchkoli překážek, nebudou moc ostražití, a že si budou myslet, že cokoli se děje, s nimi nemá nic společného.
Harry věděl, že dokonce ani nebude moci počkat den, aby se podíval do pobertova plánku a zjistil, kdo to je předtím, než je dopadne. Prostě musí doufat, že to ráno bude schopný vyřešit.
Po večeři nebelvírští zamířili zpátky do společenské místnosti a Harry a jeho přátelé se vydali do chlapeckých ložnic, aby probrali, co bude následovat.
„Vypadá to, že na to všichni skočili,“ řekl Seamus skupince. „Ve skutečnosti mi přijde trochu podezřelý, že všichni vypadali přímo nadšení vrhnout se na Draca. Myslím… na rozdíl od té skupiny mu od konce války nikdo nic neřekl nebo neudělal. Vypadá to, jako by všichni jenom čekali na znamení Harryho Pottera, aby mu dali vědět, že jeho čas přišel. Ale nikdo nepřišel, aby řekl, že jsou to oni, kdo mu teďka něco dělá.“
Harry přikývl. „Připadá mi, že to chtějí udržet v tajnosti. Myslím… už chvilku to trvá a nikdo o tom neví. Zřejmě dokáží udržet tajemství. Doufejme, že je zítra chytíme.“
Každý souhlasně zamručel.
„Tak. Všichni na ty idioty nemůžeme čekat dole ve sklepeních, protože by poznali, že se něco děje, takže potřebuji, abyste čekali blízko sklepení, a vtrhli dovnitř, když vám pošlu zprávu po svém patronovi. Jak jsem to pochopil, je jich pět nebo šest, takže bychom je díky momentu překvapení měli porazit. Nechci, ab někdo udělal nějakou hloupost, a rozhodně nechci žádný pořádný kletby. Chci petrificus totalus a to je všechno. Chci, abychom je byli schopni udržet, dokud se tam nedostanou Severus s Brumbálem. Nevíme, kdo to je, ani ze které koleje, takže si musíme být vědomi, že mohou být schopni se po několika minutách vyprostit z našich kouzel. Až je chytíme, chci, abyste je pořádně hlídali, a kdybyste viděli, že se hýbají, začarujte je znovu. Jak jsem řekl, chceme je jenom zadržet, než přijde pomoc. Chápete to všichni?“
Všichni opět souhlasně přitakali, a když se Harry ujistil, že nejsou žádné otázky, začali se pomalu ukládat ke spánku.
// Uvidíme, co zítřek přinese. //
01.12.2010 12:56:26
yellow
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
VAROVÁNÍ: Povídky na této stránce obsahují sexuální scény nepřístupné osobám mladším 18 let. V případě, že vám je méně než 18 let, opusťte prosím tyto stránky. Stejně učiňte, vadí-li vám párování muž/muž.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one