aneb Trahit sua quemque voluptas.

Následujícího rána se Harry brzy s obavami probudil. Byl si vědom, že ten den přináší začátek něčeho nového.
// Nebo konec něčeho starého. //
S trochou štěstí, když to všechno skončí, všichni se posunou dál a dají Harrymu trochu pokoj. Rychle se osprchoval a obešel ostatní postele, aby se ujistil, že jsou všichni vzhůru. Jen s Ronem byly problémy:
„Vlastně Malfoye nemáme rádi,“ zabručel rozespale, „nemůžeme ho nechat, ať si to vyřeší sám?“
Chtělo to spojené wingardium leviosa, aby konečně vstal. Dean s Harrym pobaveně přihlíželi, jak Neville a Seamus opakovaně narazili Ronem o strop.
„JSEM VZHŮRU.“
Harry nechal ostatní chlapce aby se oblékli a vyrazil do společenské místnosti, kde už našel dívky připravené a bavící se o kladech a záporech chlapců ze sedmého ročníku.
„Víš, nejsem si jistá, že je Neville heterosexuál,“ zašeptala spiklenecky Ginny. „Nikdy jsem ho neviděla s dívkou.“
„Stejně tak, jako jsi ho nikdy neviděla s chlapcem - možná je jenom plachý.“
Harry si zvučně odkašlal a s pobavením sledoval, jak od sebe dívky odskočily. Hermiona měla tu slušnost, že zářivě zrudla, ale Ginny na něj jen mávla.
„Ahoj Harry, jste připraveni?“
Harry zamával hůlkou a neviditelným pláštěm, Pobertův plánek uložený v zadní kapse.
„Jasně, že jsem.“
// Tak připravený, jak bych kdy mohl být. //
Po tom, co po čtyřicáté třetí zkontroloval, že každý ví, co má dělat, a kde má být, přes sebe Harry přehodil plášť a vyrazil do sklepení.
// Jak se Severus dnes ráno má? Je už na snídani? Chybím mu? //
Harry rychle vytěsnil tyto myšlenky z hlavy. Bude mít čas se tím zabývat později, teď se musí soustředit na svůj úkol. Schoval se do výklenku nedaleko od místa, kde Draca obyčejně napadají, a začal sledovat Pobertův plánek.
Spočítal si, že útočníci nejsou zmijozelští, protože kdyby doopravdy chtěli, mohli by ho zbít v pohodlí a bezpečí jejich vlastní společenské místnosti, a kdyby někdo z jiné koleje zamířil do sklepení, Harry si byl jistý, že by si ho všiml.
Pořád bylo hodně brzy a jenom několik lidí bylo vzhůru, takže je byl Harry schopný téměř všechny sledovat. Na plánku viděl, jak jeho přátelé odcházejí z nebelvírské společenské místnosti a scházejí dolů. Pohybovali se sami, nebo ve dvojicích a Harry byl vděčný, že se chovají trochu nenápadně. Najednou si všiml jiného pohybu na mapce. Skupinka lidí vstupovala do sklepení místo toho, aby je opouštěla.
// Michaeli Cornere, ty zkurvysyne! //
Vypadalo to, že on je vedoucím malé šestičlenné skupinky, která se skládala ze čtyř havraspárských a dvou mrzimorských. V žádném případě nebyl důvod, aby takhle brzy ráno šli do sklepení, takže si Harry vyvodil, že jsou to ti, které hledá, přestože bude muset počkat, než udělají něco usvědčujícího, aby je konfrontoval.
Když si uvědomil, že si můžou vybrat výklenek, ve kterém zrovna stál, Harry z něj odešel a postavil se ke zdi, sleduje příchozí skupinku a ujišťuje se, že jeho vlastní lidé jsou blízko vstupu do sklepení. Jestli to je ta správná skupinka, pak se rozhodně nebojí, že budou chyceni, když tu takhle stojí. Sledoval, jak se skupinka rozmístila po sklepení, držící se z dohledu a bedlivě sledující vše, co se kolem nich děje, až do doby, co Harry zaslechl osamělé kroky přicházející z hlubin sklepení. Harry rychle zkontroloval plánek a zjistil, že je to Draco, opatrně se blížící k místu, kde byl již tolikrát napaden.
// Show začíná!! //
Harry sledoval, jak Draco ztuhl a pak se najednou skácel a uvědomil si, že na blondýna bylo použito kouzlo úplného spoutání. Harry chvilku čekal a sledoval jednoho „smrtijeda“, jak popadl Draca za vlasy a táhne ho na stranu. Když to bylo uděláno, zbytek skupiny se vynořil ze své skrýše – masky na obličeji – a rychle se postavil vedle chlapce. Jeden z nich, Harry si nebyl jistý, kdo to byl, kopl Draca do boku a řekl: „Nikdy ses z toho neměl vykroutit, Malfoyi. Všichni víme, koho jsi podporoval, nikdy jsi nebyl na Harryho straně.“
Harry cítil, jak se v něm vzpíná vztek.
// Jak se opovažují dělat tohle mým jménem! //
Harry dokonce ani nepoužil hůlku, zahlédl, jak se Malfoy trochu pohnul a věděl, že už není dál spoutaný. To, že zůstal na zemi, byl důkaz jeho statečnosti. Harry zašeptal „expecto patronum“ a v tu chvíli ze sebe strhl plášť.
„Petrificus Totalus!“
Draco vyskočil a také začal metat kletby. Mohli mít na své straně moment překvapení, ale nebyli by je schopni zadržet, kdyby se k nim nestihli dostat ostatní. Harry vykouzlil štít a pokračoval v pokusech znehybnit co nejvíc útočníků. V tu chvíli, kdy přiběhli ostatní, se Draco zhroutil. Zbytek boje byl dílem vteřin. Harry se rozhlédl po Dracovi a našel ho ležet na zemi, chráněného Nevillem.
„Je v bezvědomí, ale vypadá to, že nemá nic zlomeného. Myslím, že bychom ho měli dostat na ošetřovnu.“
Harry souhlasně přikývl a prohlížel si zbytek útočníků. Terry Boot, Justin Finch-Fletchley, Ernie Macmillan a další dva šesťáci, které nepoznával. Potřásl hlavou a vztek z něj najednou vyprchal.
„Neville, můžeš vzít Draca na ošetřovnu? Ginny, mohla bys prosím dojít pro ředitele Brumbála. Řekni mu, co se stalo a nech ho rozhodnout, které další učitele bychom mohli potřebovat. Vy ostatní dejte prosím pozor, ať neutečou. Myslím, že bych si rád promluvil s panem Cornerem.“
Harry cítil, jak v něm zase vzplál vztek a přesto, že se Corner nemohl hýbat, v očích mu viděl strach.
„Tak, Michaeli, my dva si musíme promluvit. Co sis proboha myslel? Doopravdy sis myslel, že to nechám jen tak? Že tě nechám zraňovat muže, který byl, pokud můžu říct, pro naši stranu mnohem víc užitečný, než ty kdy budeš?“ Harry věděl, že zvyšuje hlas a cítil, jak mu magie proudí žilami. Na rameni ucítil malou ruku a vztekle se otočil, vlasy mu vlaje kolem hlavy v lehkém vánku, který vytvářela jeho magie. Všichni jeho přátelé ustoupili, protože věděli, že se něco stane a jenom Hermiona, zlatá Hermiona, se k němu přiblížila a pokoušela se ho uklidnit.
Harry se zasmál. „Promiň, všechno je pod kontrolou. Zrovna,“ zašeptal, „jsem se chystal ukázat panu Cornerovi, co by se mohlo stát, jestli mě naštve. Takže to znovu neuděláš, že ne Michaeli?“
Harry věděl, že mu chlapec nemůže odpovědět, tak se jenom usmál a zvedl obočí.
Brumbál zabočil za roh, v patách všechny čtyři ředitele kolejí a usmál se. Harryho oči byly okamžitě přitahovány k Severusovi, který vypadal, že se dívá všude, jen ne na něj.
„Tak Harry, mohl bys mi říct, co se děje. Do ředitelny za mnou přišla velice nesouvisle mluvící slečna Weasleyová, kterou jsem musel poslat na ošetřovnu pro zklidňující lektvar, jak byla rozrušená.“
Harry trhl rameny a pokynul ke spoutaným chlapcům před sebou.
„Tihle denně bili Draca Malfoye a my jsme je chytili.“ Podíval se na Severuse. „Vypadá to, že Draca zasáhlo nějaké zbloudilé kouzlo, nebo tak něco, takže je na ošetřovně.“ Severus se beze slova otočil na podpatku a vykročil k ošetřovně.
Profesorka McGonagallová postoupila dopředu. „Pane Pottere, proč jste to proboha brali do svých rukou? Nenapadlo vás přijít za námi? My bychom to vyřešili. A slečno Grangerová, myslela bych si, že máte větší zodpovědnost, než abyste dovolila, aby se to stalo. Od vás, Weasley, bych nic jiného nečekala.“
Harry viděl, jak se Hermiona zabrzdila před odseknutím a zazubil se, když jí Dean, Seamus a Ron položili ruce na ramena. Brumbál na ně zamrkal a obrátil se na šest spoutaných chlapců. Mávl hůlkou a všichni se zase mohli hýbat.
„Tak chlapci,“ řekl a už nemrkal, „musíme toho spoustu probrat.“ A s tím se otočil a zamířil zpět do ředitelny. Chlapci a ostatní profesoři ho následovali. McGonagallová je počastovala pohledem, který říkal, že si to s nimi vyřídí později. Jakmile byli pryč, Ron s Deanem si plácli, Seamus zakřepčil krátký taneček a Hermiona přišla k Harrymu a objala ho.
„Měli bychom se jít podívat, jak se daří Dracovi a Ginny,“ zamumlala mu do ucha. Harry ji chvilku držel a užíval si blízkost tulení se.
„Hej, kámo, pust mojí přítelkyni.“ Když Ron zařval, Harry se zasmál, zaklonil Hermionu a dramaticky jí políbil.
„Hej!“ zahulákal Ron, „myslel jsem, že seš zatracenej buzík!“ Harry se zasmál, přešel k Ronovi a pohladil ho prstem po tváři.
„Byl bys radši, kdybych políbil tebe?“ Ron zaprskal, chytil Hermionu a veřejně jí dal francouzáka. „Ne, díky, kámo, za ten tým nekopu.“ Pohlédl na Hermionu, „A chci vědět, že jsem jediný, kdo tě líbá.“
Hermiona zrudla a zasmála se. „Tak, ještě někdo má zájem? Vypadá to, že jsem ráno místo dýňového džusu vypila lektvar touhy.“
Smějíce se, vyrazili na ošetřovnu.
Severus stál u Malfoyovi postele a s pobavením sledoval, jak mladý muž sténá a kňučí a stěžuje si, protože mu bylo nařízeno, že tu musí zůstat minimálně přes noc. Zrovna se chystal vybouchnout vzteky, když Neville prostrčil hlavu kolem závěsu.
„Ahoj Draco, jak se cítíš?“ Neville si všiml svého profesora a zatvrzele se na něj nedíval.
Draco spustil další tirádu, „Jak si myslíš, že se cítím, zmlátili mě, trefilo mě kouzlo a teď mi nařídili, že tu musím zůstat přes noc. Jsem naštvanej.“ A s tím si překřížil ruce na hrudi a ohrnul spodní ret. K Nevillovu překvapení se Severus zasmál.
„Je mi jedno, jestli se ti to líbí, nebo ne, ale zůstaneš tu, a budeš dělat to, co ti bude řečeno. Kdybyste se hloupě nerozhodli vzít věci do vlastních rukou, nemuselo se to stát.“ Draco dál trucoval. „Tak, zůstaneš tu, zatímco já půjdu do ředitelny a zjistím, co se stane s těmi hulváty, co ti to dělali. Longbottome, dohlédněte na to, že se nebude hýbat.“
Neville se trochu zakuckal, ale dokázal ze sebe vytlačit „Ano, pane“ a Snape odešel.
Neville přešel k boku Dracovi postele a posadil se. Draco si k němu lehl zády a nafoukl se. Neville si povzdechl. Doufal, že se Snape brzo vrátí.
Severus vykráčel z ošetřovny a vrazil přímo do pana Harryho Pottera. Zlobně na něj zahlížel a zeptal se, „Kam si myslíte, že jdete?“ Rozhlédl se po zbytku nebelvírů a uvědomil si, že všichni vědí o něm a Harrym. Nasadil vzteklý výraz, což nebylo složité, když zvážíme jeho rozbouřené emoce
// Slíbil, že to zůstane mezi námi. //
a zlobně zíral na skupinku.
Harry ustoupil a přál si, aby nemusel opouštět teplo mužova osobního prostoru, a pokynul ke svým přátelům. „Šli jsme se podívat, jak se má Malfoy a vyzvednout Ginny.“
Severus se ušklíbl. „Slečna Weasleyová už je v ředitelně, a přesně tam byste měli být. Všichni mě následujte.“
A s tím vyrazil. Harry pokrčil rameny a následoval ho.
05.12.2010 11:10:22
yellow
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
VAROVÁNÍ: Povídky na této stránce obsahují sexuální scény nepřístupné osobám mladším 18 let. V případě, že vám je méně než 18 let, opusťte prosím tyto stránky. Stejně učiňte, vadí-li vám párování muž/muž.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one