aneb Trahit sua quemque voluptas.

Po dlouhém týdnu soutěží přišlo finále. Byl to zábavný týden – Hermiona vyřadila Brumbála a Neville McGonagallovou. Zápas mezi Nevillem a Snapem byl pro přihlížející zábavou. Neville bojoval tvrdě a dokonce i Snape nakonec ztratil část svého klidu. Nejvíce vzrušující moment boje byl po jeho konci. Poté, co se Severus a Neville poklonili, Draco skočil do ringu a vášnivě Nevilla objal. Většina lidí o jejich vztahu věděla, ale jenom několik lidí ho vidělo tak jasně projevený. Dokonce i Severus se při hvízdotu a jásání usmál.
Teď byl finálový den, a jakmile skončila promoce, všichni se převlékli a vrátili se do velké síně na finále.
Harry dobrých pět minut chodil kolem ložnice a mumlal si.
// Zkontrolovat hůlku. Zkontrolovat hůlku. Zkontrolovat hůlku. Zkontrolovat hůlku. //
Draco ležel na své a Nevillově posteli a s pobavením sledoval, jak si černovlasý mladík po šesté zkontroloval, jestli má hůlku. Když Hermiona s Nevillem vtrhli do místnosti, ušklíbl se.
Hermiona pomalu přešla k Harrymu s nataženou rukou, jako by se přibližovala nebezpečnému zvířeti a dotkla se jeho ramene. Harry se otočil, jako by ho popálila.
„Brumbál vzkazuje, že je čas.“
Harry si znovu poklepal na kapsu.
// Zkontrolovat hůlku. //
A s povzdechem vyrazil do společenské místnosti. Když vstoupil, přivítalo ho jásání od čekajícího davu.
„Do toho, Harry, nakopej mu prdel!!!“
„Dokážeš to, Harry, porazil jsi „Toho-s-obličejem“.
„Jsi nejlepší, Harry.“
Harry zamrkal a zavrčel, když mu blesk oslepil oči a Ron rychle odtáhl Colina Creeveyho z cesty, aby ho Harry nezaklel do zapomnění.
Harry rychle sešel do velké síně, kde byly odstraněné stoly a uprostřed byl vytvořen velký kruh pro bojující pár. Okolo kruhu byly postaveny sedačky, něco jako v ringu, aby všichni viděli. Harry vešel do síně spolu s Ronem a Hermionou na jedné straně a s Nevillem a Dracem na druhé. Se Seamusem a Deanem za zády se cítil trochu jako boxer vcházející do ringu.
// Nebo jako vězeň kráčející na popravu. //
Když si jeho doprovod sedl co nejblíže kruhu a Harry si stoupl do jeho středu, zvedl se od čekajícího davu ohlušující jásot.
// Zkontrolovat hůlku. //
Harry nervózně postával v kruhu, když se dveře naproti otevřely a vstoupil jeho oponent. Severus ignoroval dobře míněné bučení a syčení a vyrazil doprostřed síně, naproti Harrymu. Když uviděl jeho bledý obličej, ušklíbl se.
// Čeho se bojí? Dělali jsme to milionkrát. //
Brumbál se postavil a dav pomalu ztichl. „Dámy a pánové. Chápu, že po promoci z dnešního rána je většina sedmáků unavená, a jestli se přejí odejít, žádám je, aby to udělali hned, protože dveře budou až do konce souboje zamčené.“ Brumbál se na chvilku odmlčel, přešel ke dvěma mužům před sebou a přímo je oslovil.
„Chci čistý souboj, chlapci. Jestli budete chtít skončit, nebo uznat porážku, vyšlete prosím červené jiskry. Dokud nebudeme mít vítěze, pokračujeme dál, avšak kdybyste si chtěli trochu odpočinout, vyšlete modré jiskry.“
Harry se Severusem se na sebe podívali a věděli, že nepřestanou, dokud jeden z nich nebude poražen.
Brumbál si povzdechl. „Dobrá, vítěz je ten, kdo bude na konci stát. Hodně štěstí, pánové.“ Ukročil zpět a mávl rukama, pokrývaje kruh jasným bílým světlem, které se brzy změnilo v jemné chvění. „Štít je nahoře, chlapci, můžete začít.“
Dva kouzelníci přešli k sobě a zastavili se krok od sebe – oba pozvedli své hůlky k hrudi a hluboce se uklonili. Když Harry opět zvedl hlavu, zašeptal, „Miluju tě.“
„EXPELLIARMUS“
Severus rychle uskočil, uvědomil si, že kvůli Harrymu vyznání ztuhl na místě a rychle vykouzlil štít, nevnímaje výkřiky v místnosti. Věděl, že ho nikdo neuslyší a zašeptal, „Taky tě miluji.“
Harry se zazubil a zahulákal „STUPEFY!“ přestože věděl, že se nedostane přes Severusův štít, ale chtěl ho začít pomalu odbourávat. Severus uskočil stranou, když Harry začal vrhat jedno kouzlo za druhým, aby odboural jeho štít. Pak ucítil, že kolem něj něco prolétlo a věděl, že ho štít už nechrání. Shlédl dolů a viděl, že lem jeho hábitu hoří. Ušklíbl se a rychle ho uhasil.
Oba se krátce zastavili a podívali se na sebe. Hala byla ztichlá. „Žádné štíty,“ zamumlali společně a usmáli se.
Přihlížející studenti kolektivně zalapali po dechu, když si uvědomili, co z toho prohlášení vyplývá. Hermiona si složila hlavu do rukou a zamumlala něco o mužích, kteří si musí něco dokazovat.
S radostným smíchem vrhl kouzlo „aguamenti“ a sledoval jak Snapea zmáčelo od hlavy k patě. Severus se znovu ušklíbl a poslal sušící kouzlo, aby vysušil podlahu a zastavil vodu prýštící z Harryho hůlky.
Opět se zastavili a podívali se na sebe. Harry se zhluboka nadechl a Severus nasadil výraz naprosté koncentrace. Přihlížející studenti si uvědomili, že je po zábavě a začíná boj.
Ron ohromeně sledoval, jak na sebe začali metat kletbu za kletbou, uskakujíce a rychle krouže kolem sebe. Většina studentů nebyla svědkem závěrečné bitvy mezi Voldemortem a Harrym, a nevěděla o lekcích, které Harry od Snapea dostával. S úžasem sledovali, jak oba muži dělali, co mohli, aby se navzájem zabili.
Severus se vyhnul matoucímu kouzlu, zatímco na chlapce vyslal žihadlovou kletbu. V tuto chvíli si nepůsobili žádnou velkou škodu – oba se snažili vyhnout kletbám mířícím na ně. Ozval se prudký nádech, když odzbrojovací kouzlo zasáhlo svůj cíl a Severus se rychle postavil svíraje Harryho hůlku. Jak studenti, tak Severus však nebyli připraveni na to, že se na něj Harry vrhne a začne ho na zemi lechtat. Harry rychle popadl svoji hůlku, vyskočil na nohy a vyrazil k okraji kruhu, přes rameno vysílaje pálící kouzlo, kterému se Severus stěží dokázal vyhnout tím, že se odvalil z cesty.
Severus dovolil, aby ho zasáhlo kouzlo „locomotor mortit“, protože už stejně byl na zemi. Pečlivě zamířil a zahulákal „expulso“.
Harry rychle uskočil, když portrét za ním vybouchl a jeho obyvatel zařval a přeskočil na vedlejší obraz.
Ron vyskočil na nohy a zařval: „To je nepovolená kletba!“
Harry se na něj rychle podíval a kroutil hlavou. Obrátil se zpátky na Severuse a s širokým úsměvem zjistil, že už je zpátky na nohách.
// Teď začíná opravdová zábava. //
Oba muži začali zuřivě bojovat – kletby létaly tak rychle, že je nikdo neviděl, nebo neviděl, kam letí. Odražené kletby se neškodně odrážely od štítu kolem kruhu. Ginny se rozesmála, když Harry odrazil nestvůrné netopýří zaklínadlo, ale když do štítu před ní narazilo „rictumsempra“, smích ji přešel.
Souboj pokračoval větší část hodiny a všichni do něj byli tak zabraní, že si nikdo nevšiml, že minul čas večeře. Používaly se takové kletby, o kterých ani neslyšeli a nikdo se je už nesnažil zastavit – jenom sledovali dva muže kroužící okolo sebe a metající na sebe kletbu za kletbou. Dokonce i učitelé byli ohromeni zuřivostí boje před sebou
Harry udělal taktické rozhodnutí a nechal se zasáhnout řezací kletbou, pak se vrhl na muže, kterého miloval a srazil ho na záda. S rychlým „accio“ stál nad ním a mířil mu na krk dvěma hůlkami.
Severus chtěl vyskočit, ale když uviděl hrozbu před sebou, srdečně se usmál, znovu se položil a zvedl ruce v porážce.
„No, co jsi mi vždycky říkal, Seve?“ zašeptal Harry a pevně svíral obě hůlky. „Nezapomeň na nejjednodušší kouzla, protože často můžou být nejefektivnější.“
K překvapení celého davu vybuchl Severus smíchy,
// Konečně se něco naučil. //
pak se otočil ke shromáždění, „Myslím, že máme vítěze.“
Obecenstvo tiše přihlíželo, všichni příliš šokovaní, než aby se pohnuli, když Harry vrátil Severusovi hůlku a podal mu ruku, aby ho zvedl. Severus použil Harryho jako podporu a dobelhal se k Brumbálovi.
„Byla ukázka uspokojující řediteli?“
Brumbál se usmál a mávl rukou ve velkomyslném gestu. „Ano, chlapci moji bylo to nepředstavitelně zábavné.“
A s tím Harry a Severus vyrazili ke dveřím.
Všichni si konečně uvědomili, že souboj je u konce a Harry vyhrál. Dav vyskočil na nohy a s bouřlivým jásotem vyběhl ke dvěma mužům.
Brumbál rychle použil odpuzující kouzlo a zvýšil hlas.
„Myslím, že Harry a profesor Snape potřebují nějaký čas, aby se umyli a zahojili následky kouzel, které je trefily. Můžete jim pogratulovat později. Všichni můžou jít. Opět se tu setkáme v 8:00 na pozdní večeři.“
Ron, Hermiona a zbytek Harryho přátel se ušklíbli. Moc dobře věděli, že oba muži se s největší pravděpodobností před snídaní neobjeví. Koneckonců, neodpromoval Harry konečně?
Harry a Severus, navzájem se podpírající, se dobelhali do sklepení a zhroutili se na Severusovu postel. Harry se vyškrábal vedle Severuse a rychle zkoumal vymknutý kotník.
„Udělal jsem to, když jsem tě srazil k zemi?“ zeptat se a jemně sundával Sevovu botu a ponožku.
Severus se zašklebil. „Jo, udělal, když jsi mě poprvé srazil k zemi.“
Harry zalapal po dechu, „To jsi s tím prošel celým soubojem?“
Severus se usmál a přitáhl si Harryho k boku. „Není to tak strašné, jak to vypadá, doopravdy.“ a rychle seslal hojivé kouzlo na zmiňované zranění, „už je to lepší.“
Harry se ušklíbl a zamrkal bolestí, když ho Severus objal. Severus mu rychle sundal hábit a svetr. Na Harryho trupu bylo několik dlouhých zejících ran – zanícených, rudých říznutí, které silně krvácely.
„Pro Merlina, Harry, nemyslel jsem, že tě ta kletba zasáhne.“
Harry bolestně zasténal a strčil si ruce za hlavu, když ho Severus strčil zpátky na postel. Úplně mu svlékl svetr a rychle došel do koupelny pro nějaký lektvar. Harry se zachvěl, když mu roztíral na rány chladnou mast a rychle při tom mumlal hojící kouzlo.
„Omlouvám se, vím, že ta mast je doopravdy studená, ale musí to tak být, aby řádně fungovala.“
„To není důvod, proč jsem se zachvěl, Severusi.“ zavrčel hrdelně Harry.
Severus viděl chtíč v Harryho očích a rychle si k němu lehl na postel. Přitáhl ho k sobě a políbil rozcuchaného mladého muže. Harry dokonce ani nečekal na jeho jazyk a otevřel ústa. Severus ho začal s divokým zavrčením hluboce líbat. Vzdychající Harry zaklonil hlavu, když ho Severus začal jemně líbat na krku a pak mu stiskl ušní lalůček mezi zuby. Hrdelně zasténal – Severus ho jednou rukou hladil po celém těle a jemně mu přejel bříšky prstů po bradavce.
Severus ho přitáhl do objetí, tule se k němu. Harry schoulil hlavu pod Sevovu čelist a dovolil dechu, aby se zklidnil. Severus ho jemně hladil po zádech. Harry konečně chytil dech a podíval se na Severuse zpod unavených řas. Severus se usmál.
// Bože, je tak krásný. Čím jsem si ho zasloužil? //
Harry zrudl a uhnul pohledem. Severus si uvědomil, že to řekl nahlas.
„Jsi krásný, víš? Jsi nejkrásnější stvoření, které jsem kdy spatřil.“
Harry se plaše usmál a podíval se na něj zpod rozcuchaných vlasů.
// Vypadá tak nevinně. //
Severus se ušklíbl. „Víš, Harry, nejsi tak nevinný, jak vypadáš. Konečně jsem si vzpomněl, co se stalo tu první noc.“
Harry zrudl ještě víc. „Jo, já taky. Vzpomněl jsem si před několika týdny. Chtěl jsem o tom s tebou mluvit, ale nebyl jsem si jistý, jestli to zvládnu, aniž by se mi postavil.“ Mávl ke svému klínu, kde bylo zřetelně viditelné napnutí jeho kalhot. „Nemůžu na to dokonce ani myslet, aniž by se mi postavil.“
Severus se rozesmál a převalil se na něj. „Řekl jsi to naši první noc, Harry. Řekl jsi mi, že mě miluješ.“
Harry se usmál. „Ty taky. Myslím, že jsem tě miloval od té první noci. Bylo to jako vyvrcholení těch týdnů a měsíců, které jsme spolu strávili přípravou na bitvu.“
Severus ho jemně políbil. „Vím, co myslíš. Tu noc jsem to cítil také. Vypadalo to tak správné, že jsme spolu.“
// Tak dobře jsme si padli. //
Harry ho chytil kolem krku a přitáhl si ho k dalšímu polibku.
„Tak jsme nakonec nemuseli čekat celý rok,“ odfrkl si proti Sevovým rtům.
Severus se zasmál a pak zavrčel, „Nevím, proč čekáme teď.“
Harry zrudl, vymanil se zpod Severuse a odvalil se z postele.
„Severusi, než začneme, chci se ujistit, že víš, do čeho se pouštíš. Po té minulé hádce jsme se usmířili a jsem rád, ale jak nás znám, budou další – mnoho dalších. Chci, abychom spolu byli navždy, a jestli chceš to samý, tak super, ale jestli ne, tak mi to řekni hned, abych se do toho víc nezaplétal.“
Severus se na Harryho pozorně podíval a viděl strach v jeho očích.
// Bojí se, že ho odmítnu. //
Severus rychle vstal a vzal Harryho ruce do svých, stále hledě do jeho očí a vysvětlil:
„Když jsme se pohádali, neopustil jsem tě kvůli tobě; vyhýbal jsem se ti kvůli sobě. Uvědomil jsem si, že když je teď můj život zase můj, toužím po lásce. Zoufale. A chci, aby byla napořád. Je ti jenom sedmnáct. Máš před sebou mnoho let, během kterých tě můžu znudit, a rozhodneš se, že už nejsem to, co chceš. Nechci znít povýšeně, jen se snažím být upřímný. Postavil jsem tě na podstavec a díval se na tebe, jako bys byl úplný opak mě. Viděl jsem tě jako světlo, které mě může vytáhnout z temnoty. A to bylo nečestné k nám oběma. Když jsme se pohádali, zbavil jsem se iluzí a postavilo mě to do jedinečné situace, abych se na sebe a na náš vztah blíž podíval a rozhodl se, jestli chci tebe, nebo jen tak zoufale toužím po lásce, že si ji promítám do první osoby, které o mě projevila zájem. Vím, že jsem tě zranil tím, jak jsem tě přehlížel, a jsem si vědom toho, jak sobecky to všechno zní, ale nechtěl jsem pokračovat, kdybych tě měl v budoucnu zranit. Musel jsem se rozhodnout, jestli jsi to ty, co doopravdy chci.“
Harry na něj pohlédl. „A…? Rozhodl ses?“
Severus ho vřele objal a strčil si temeno mladého muže pod bradu. „Víš, že jsem se rozhodl, jinak bychom tady teď nebyli. Chci tě víc, než jsem chtěl cokoli ve svém životě. A když se během let rozhodneš, že tě nudím a víc mě nebudeš chtít, tak budu šťastný za čas, který jsme spolu strávili a budu si ho navždy cenit. Vezmu všechno, co mi nabídneš.“
Harry se od něj odtáhl a zadíval se mu hluboce do očí. „Znamená to, že mě necháš být nahoře?“
Severus se zasmál a přitáhl si ho do náruče. Harry se ušklíbl, „No, co řekl jsi všechno, co mi nabídneš.“
Posadili se na postel. Vážné rozhovory byly pro tuto chvíli za nimi a oba věděli, že v budoucnu jistě přijdou další, ale pro zbytek večera měl Harry jiné plány.
06.01.2011 17:15:00
yellow
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
VAROVÁNÍ: Povídky na této stránce obsahují sexuální scény nepřístupné osobám mladším 18 let. V případě, že vám je méně než 18 let, opusťte prosím tyto stránky. Stejně učiňte, vadí-li vám párování muž/muž.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one