aneb Trahit sua quemque voluptas.

Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "2321"
:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love
Asi bych neměla reagovat, když tuhle fikci nečtu, jenže já tak ráda diskutuju. smiley Sama jsem odložila čtení této FF na později … protože tam chci mít Harryho smiley a taky jsem se možná trochu chtěla vyhnout tomu, co teď zažívají ostatní čtenáři. Jak jsem se už před časem někde tady přiznala, nakukovala jsem dopředu do originálu a vím, že Harry se objeví až za dlouho a taky jsem nabyla dojmu, že Severus se k němu musí dostat až dočista zlomený . Znáte to. Aby ho bylo z čeho vytahovat. (Jen dojem … toho nakukování moc nebylo). Doufám, že si to přečtu pěkně ve větším kuse, už s vyhlídkou na zlepšení. smiley /// Nu, co chci však říct je, že mi připadá trochu zbrklé soudit fikci podle pár kapitol. Ono bez toho, abychom postavu pěkně nepotrápili, si pak neužijeme ani to že ji pak dopřejeme nějaké to šťastné vyústění. Zkrátka čím větší mizérie, tím víc si pak jeden važí svého štěstí. Tak to zkuste vydržet a dát příběhu šanci … když už to vydrží i Severus. smiley Já bych teď už asi nemohla přestat číst, protože ho v tom přece nenechám smiley. PS: Ale jasně není žádná moc, co by nás směla a mohla přesvědčit ke čtení, když nechceme a nedělá nám to dobře.
Odporné.
A ještě odpornější je věta, Severusova odstřelená hrdost. Chtělo by to jinou formulaci -př.: A tak ..., byla jeho hrdost zničena.
Tohle je opravdu odporné, ale pokud si někdo myslel, že na tenhle způsob "výchovy" nedojde, je naivní. Autorka má zřejmě v úmyslu Severuse pokořit jak nejvíc to jde a i když tady doslova pláču s ním, nezbývá než vydržet a doufat. Bojím se, že to není ještě konec utrpení. Děkuji za překlad a přes varování jsem odhodlaná přetrpět to do konce společně se Severusem. Naděje přece umírá poslední, ne? Opravdu díky.smiley
Měla jsem to tak i u čtení. Dokonce bych řekla, že ten překlad je pro mě mnohem jednodušší než to prvotní čtení. Tam jsem nevěděla, co přijde a přiznávám, někdy mi bylo z toho děje bylo až na zvracení. U překladu je to pro mě (zatím) mnohem jednodušší. Možná je to tím, že se na něj musím dost soustředit.
Přemýšlím, jestli mít k Lady corten rýpavou poznámku. Hm, asi ne. Už mi to došlo, fride, díky za objasnění. Yellow, a to proto, že to musíš překládat, nebo jsi to měla stejně i u čtení?
Achjo… frido myslím, samosebou… nic není dokonalé.
Přemýšlím, jestli mít k Lady corten rýpavou poznámku. Hm, asi ne. Už mi to došlo, fride, díky za objasnění. Yellow, a to proto, že to musíš překládat, nebo jsi to měla stejně i u čtení?
Přes veškeré sebe záření jsem zatím četla, ale dál uz nemohu. Tento dil jsem nemela uz více sil ani rozecist. Promiň, ale tadle povídka je na me . Nechci vědet jak to pokracuje.
Severus ...toto je moc aj na koňa. Neviem či Pastorek bude pre neho výhrou, ale dúfam, že takéto svinstvá mu pri ňom nehrozia. A kedy do hry vstúpi Harry?
kruté...jsem zvědavá, jestli Severuse vážně koupí Pastorek..jestli to vůbec byla pravda. A jak moc se to všechno na něm, na chudákovi, podepíše.
Dík za varování. Ale i tak víc nenávidět Meringa už opravdu nemůžu. Hnusák jeden. Jak já doufám, že Severuse zachrání dřív než ho úplně zlomí.
Krásná kapča a jsem děsně zvědavá na pokračování smiley
11.04.2012 11:00:23
yellow
1
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
VAROVÁNÍ: Povídky na této stránce obsahují sexuální scény nepřístupné osobám mladším 18 let. V případě, že vám je méně než 18 let, opusťte prosím tyto stránky. Stejně učiňte, vadí-li vám párování muž/muž.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one